Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6331
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tempo remontu szybsze, niż zakładano

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:45
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:22
Autor: Wodnik (komunikat)
Fot. Użyczone/Wodnik
Wymiana sieci wodnej, która trwa przy Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze przebiega dużo szybciej niż planowano. W zasadzie nie utrudnia też ruchu tą bardzo ważną dla miasta arterią.

Prace trwają od około miesiąca. Polegają na wymianie sieci wodociągowej i modernizacji sieci kanalizacyjnej.

Projekt jest ważny z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, uporządkuje sieć w dużej części śródmieścia (minimalizując np. występowanie awarii), po drugie - poprawi połączenie zbiornika wodnego w Grabarowie ze zbiornikiem w Sosnówce.

Zważywszy na to, że Wody Polskie mają problem z tym drugim zbiornikiem i nie jest wykluczone, że na jakiś czas będą musiały wyłączyć go z eksploatacji, wagę trwającej właśnie inwestycji trudno wprost przecenić. Mówiąc wprost - „Wodnik” przygotowuje się na „czarny” scenariusz, zakładający konieczność dostarczania wody dla całego miasta tylko z Grabarowa. Choć Wody Polskie oficjalnie tego nie mówią, jest to niestety prawdopodobne.

Wymiana instalacji przebiega bardzo sprawnie i szybciej niż planowano. W tym roku miała zakończyć się na „wysokości” ul. Słowackiego, a dojdzie do ul. Grottgera. Projekt, przewidziany na 22 miesiące, prawdopodobnie zostanie zakończony w przyszłym roku. Jego koszt to ponad 8 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

11
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~zaboberek 6-12-2018 9:16
Czy ten dziwny twór jakim są Wody Polskie,dotuje takie remonty jak ten w Jeleniej Górze?Czy też powstał dlatego aby dać pracę krewnym króliczka?
~??? 6-12-2018 12:36
Tworzą nowe urzędy. Coraz więcej nierobów za biurkiem utrzymujących się z podatków. A kto ma robić produkcje. Państwo urzędami stoi. W Jeleniej Dziurze nie mieścili się w pokojach to zaadaptowali duży budynek na Ptasiej. To samo Skarbowy - wielki nowy bo więcej tych ściągających podatki niż tych płacących. No i teraz Wody Polskie. To trzeba podnieść ceny wody, aby utrzymać następnych darmozjadów. Tylko spuścić bombę i rozpierniczyć cały ten system. Zacząć wszystko od zera.
~Jrrr 6-12-2018 14:47
Co z nawierzchnią ulicy na ulicy wolności, koło Beloita, która nie robiona już jest od dłuższego czasu?
~Adi 6-12-2018 21:53
A kiedy te Paproki z siedlęcina położą asfald na zamenhofa? ani przejść ani dojechać do domu nie można bo paproki zamykają przejazd do matejki.
~ciekawy 6-12-2018 23:12
Bezpośrednio przy tafli wody zbiornika Sosnówka, wody która jest przeznaczona do spożycia przez ludzi - ktoś wydał pozwolenie na budowę i buduje się wielki hotel. W Sosnówce wykopano grunt pod fundamenty budynków hotelu, naruszono stabilność gruntu brzegowego zbiornika i taki efekt, że przez wiele miesięcy ludzie piją wodę z mułem, śmierdzącą i brudną, bo taka woda leci z kranów, taką wodę sprzedaje Wodnik. Teraz się mówi, że Wodnik ma problemy z tym zbiornikiem, a dlaczego nie dopilnowano sprawy ochrony strefy sanitarnej zbiornika wody pitnej w Sosnówce. Piliśmy zabójczą wodę z Grabarowa, z radonem i innymi zanieczyszczeniami z rzeki Bóbr. Tłumaczono, że jak zostanie wybudowany zbiornik w Sosnówce - to będą mieszkańcy Jel Góry wreszcie pili czystą wodę z płynącą z gór. W dokumentach jest zapisane ile pieniędzy zostało włożone w uporządkowanie zlewni potoków, które zasilają zbiornik w Sosnówce, żeby ludzie spożywali czystą wodę. Ale nie cieszyliśmy się długo, bo Sosnówka została "zepsuta przez budowę obiektów nad brzegiem" i czytamy powyżej, że znów będziemy pili wodę z Grabarowa, czyli wodę z rzeki Bóbr, do której są odprowadzane w wielu miejscach ścieki z szamb, wrzucane są padłe zwierzęta, z pól spływają pestycydy, itd. Nie rozumiem dlaczego musimy płacić coraz więcej za wodę. Przecież jak coś zmienia jakość na gorszą, to powinno tanieć
~ZenDddda 9-12-2018 13:11
Do ciekawy Masz rację popieram

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group