• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Godz. 0:02
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha
  • Czytających: 5715
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tempo remontu szybsze, niż zakładano

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 grudnia 2018, 7:45
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2018, 6:22
Autor: Wodnik (komunikat)
Fot. Użyczone/Wodnik
Wymiana sieci wodnej, która trwa przy Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze przebiega dużo szybciej niż planowano. W zasadzie nie utrudnia też ruchu tą bardzo ważną dla miasta arterią.

Prace trwają od około miesiąca. Polegają na wymianie sieci wodociągowej i modernizacji sieci kanalizacyjnej.

Projekt jest ważny z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, uporządkuje sieć w dużej części śródmieścia (minimalizując np. występowanie awarii), po drugie - poprawi połączenie zbiornika wodnego w Grabarowie ze zbiornikiem w Sosnówce.

Zważywszy na to, że Wody Polskie mają problem z tym drugim zbiornikiem i nie jest wykluczone, że na jakiś czas będą musiały wyłączyć go z eksploatacji, wagę trwającej właśnie inwestycji trudno wprost przecenić. Mówiąc wprost - „Wodnik” przygotowuje się na „czarny” scenariusz, zakładający konieczność dostarczania wody dla całego miasta tylko z Grabarowa. Choć Wody Polskie oficjalnie tego nie mówią, jest to niestety prawdopodobne.

Wymiana instalacji przebiega bardzo sprawnie i szybciej niż planowano. W tym roku miała zakończyć się na „wysokości” ul. Słowackiego, a dojdzie do ul. Grottgera. Projekt, przewidziany na 22 miesiące, prawdopodobnie zostanie zakończony w przyszłym roku. Jego koszt to ponad 8 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
3
21%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~zaboberek 6-12-2018 9:16
Czy ten dziwny twór jakim są Wody Polskie,dotuje takie remonty jak ten w Jeleniej Górze?Czy też powstał dlatego aby dać pracę krewnym króliczka?
~??? 6-12-2018 12:36
Tworzą nowe urzędy. Coraz więcej nierobów za biurkiem utrzymujących się z podatków. A kto ma robić produkcje. Państwo urzędami stoi. W Jeleniej Dziurze nie mieścili się w pokojach to zaadaptowali duży budynek na Ptasiej. To samo Skarbowy - wielki nowy bo więcej tych ściągających podatki niż tych płacących. No i teraz Wody Polskie. To trzeba podnieść ceny wody, aby utrzymać następnych darmozjadów. Tylko spuścić bombę i rozpierniczyć cały ten system. Zacząć wszystko od zera.
~Jrrr 6-12-2018 14:47
Co z nawierzchnią ulicy na ulicy wolności, koło Beloita, która nie robiona już jest od dłuższego czasu?
~Adi 6-12-2018 21:53
A kiedy te Paproki z siedlęcina położą asfald na zamenhofa? ani przejść ani dojechać do domu nie można bo paproki zamykają przejazd do matejki.
~ciekawy 6-12-2018 23:12
Bezpośrednio przy tafli wody zbiornika Sosnówka, wody która jest przeznaczona do spożycia przez ludzi - ktoś wydał pozwolenie na budowę i buduje się wielki hotel. W Sosnówce wykopano grunt pod fundamenty budynków hotelu, naruszono stabilność gruntu brzegowego zbiornika i taki efekt, że przez wiele miesięcy ludzie piją wodę z mułem, śmierdzącą i brudną, bo taka woda leci z kranów, taką wodę sprzedaje Wodnik. Teraz się mówi, że Wodnik ma problemy z tym zbiornikiem, a dlaczego nie dopilnowano sprawy ochrony strefy sanitarnej zbiornika wody pitnej w Sosnówce. Piliśmy zabójczą wodę z Grabarowa, z radonem i innymi zanieczyszczeniami z rzeki Bóbr. Tłumaczono, że jak zostanie wybudowany zbiornik w Sosnówce - to będą mieszkańcy Jel Góry wreszcie pili czystą wodę z płynącą z gór. W dokumentach jest zapisane ile pieniędzy zostało włożone w uporządkowanie zlewni potoków, które zasilają zbiornik w Sosnówce, żeby ludzie spożywali czystą wodę. Ale nie cieszyliśmy się długo, bo Sosnówka została "zepsuta przez budowę obiektów nad brzegiem" i czytamy powyżej, że znów będziemy pili wodę z Grabarowa, czyli wodę z rzeki Bóbr, do której są odprowadzane w wielu miejscach ścieki z szamb, wrzucane są padłe zwierzęta, z pól spływają pestycydy, itd. Nie rozumiem dlaczego musimy płacić coraz więcej za wodę. Przecież jak coś zmienia jakość na gorszą, to powinno tanieć
~ZenDddda 9-12-2018 13:11
Do ciekawy Masz rację popieram

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
421
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
2%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group