Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5371
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Telewizja Karkonosze Play na Jelonce

Wtorek, 1 lutego 2011, 15:56
Aktualizacja: Czwartek, 3 lutego 2011, 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Telewizja Karkonosze Play na Jelonce
Fot. Angela
W Jeleniej Górze i regionie funkcjonuje od dziewięciu miesięcy. Jej właściciele zaczynali od samodzielnego remontu obecnej siedziby przy ul. Waryńskiego 16. Jak przyznają, początki nie były łatwe, ale zwyciężyła determinacja. Zajmują się sprawami nie tylko wielkich, ale i zwykłych ludzi. Mowa o telewizji Karkonosze Play.

Twórcami i właścicielami telewizji Karkonosze Play są Tomasz Nykiel - dziennikarz, prezenter oraz Rafał Gieroń – operator i montażysta. To oni w maju 2010 roku podjęli decyzję o założeniu stacji. Przez pierwsze trzy miesiące zamienili dotychczasową pracę dziennikarską (pracowali w jednym z jeleniogórskich mediów) na remont siedziby swojego nowego biznesu. Niewielu wróżyło im świetlaną przyszłość, jednak właściciele Karkonoszy Play poza pomysłem na biznes i doświadczeniem mieli jeszcze charyzmę i determinację, którą do dzisiaj dostrzec można w ich codziennej pracy.

– Ta telewizja powstała z naszego zamiłowania do dziennikarstwa obiektywnego i chęci pomagania ludziom. W poprzedniej pracy tych dwóch elementów właśnie nam brakowało. Wiedzieliśmy o tym, jak realizować materiały telewizyjne, i jak informować ludzi. Brakowało nam pokazywania całego, nie tylko dużego świata polityków i ważnych person, ale i zwykłych ludzi, małego światka ze wszystkich jego stron. Chcemy pokazywać mieszkańcom, jak naprawdę wygląda sytuacja w mieście, a nie jak jest postrzegana przez poszczególne osoby. Dążymy do obiektywizmu i wierzymy, że jest to możliwe. Zajmujemy się nie tylko wielkimi ludźmi, staramy się też docierać do szkół, przedszkoli czy ludzi, którzy proszą nas o pomoc – mówi Tomasz Nykiel.

W Karkonosze Play obecnie pracują trzy dwuosobowe ekipy złożone z dziennikarza i operatora kamery. Dodatkowe kilka osób współpracuje z telewizją realizując programy autorskie lub tworząc materiały bieżące w konkretnych tematach.

Pełny skład ekipy Karkonosze Play to Tomasz Nykiel i Rafał Gieroń (właściciele), Maciej Bartkiewicz (operator, montażysta), dziennikarze: Małgorzata Osiej-Gadzina (także prezenterka), Edyta Piątek, Katarzyna Maczel, Marek Komorowski, Bartek Wójcikiewicz, Przemysław Kołpajew, Andrzej Więckowski, a także Kamil Kasperowicz (operator, montażysta), Ewelina Piktel (moderacja i serwis portalu internetowego) oraz Joanna Jaros (kreator wizualny, fotograf).

– Zawsze chciałam pracować w mediach. Kiedy przyszłam do pracy w Karkonosze Play wystarczył jeden dzień, by przekonać się, że jest to medium dla mnie, że będę tu chciała zostać. Jest to medium złożony z młodego zespołu, który daje dużo niezależności i naprawdę ogromne możliwości - mówi Edyta Piątek.
Na rozwój swój i firmy postawił też Przemek Kołpajew. Jego zdaniem Karkonosze Play to młoda stacja, która ma duże perspektywy.
– Siłą Karkonoszy Play jest chęć otwierania się na wszystkich, niezamykanie się tylko na duże instytucje i ważne osobistości. Popieram te działania i chcę się tu realizować – mówi.

Widzowie Karkonoszy Play oglądają w niej zarówno aktualne wydarzenia z życia miasta i regionu, jak i programy publicystyczne, kulturalne, sportowe i interwencyjne. Stacja jest dostępna w sieci kablowej TVK3, obejmującej swoim zasięgiem część jeleniogórskiego Zabobrza, centrum i Cieplic. KarkonoszePlay można również oglądać w sieci kablowej AzartSat w Kowarach, Karpaczu, Piechowicach i Mysłakowicach. Za pośrednictwem "kablówek" kanał dociera do około 18 tysięcy mieszkańców. Telewizję można oglądać również w internecie na stronie www.karkonoszeplay.pl.

Od 1 lutego serwisy Karkonoszy Play są także dostępne na www.jelonka.com Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group