Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6738
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Teatr Odnaleziony w Goleniowie i Szczecinie doceniony

Czwartek, 11 września 2014, 8:06
Aktualizacja: 14:40
Autor: Manu
Jelenia Góra/Kraj: Teatr Odnaleziony w Goleniowie i Szczecinie doceniony
Fot. Organizator
Spektakl “Żywoty świętych osiedlowych” wg Lidii Amejko w adaptacji, reżyserii i scenografii Łukasza Dudy w wykonaniu jeleniogórskiego Teatru Odnalezionego, został dostrzeżony przez publiczność jubileuszowych XV Goleniowskich Spotkań Teatralnych “Bramat 2014” w Goleniowie oraz widzów XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych “Pro–Contra 2014” w Szczecinie. Zagrali: Diana Jonkisz, Jakub Mieszała i Wojciech Sałaputa.

- Jeleniogórski Teatr Odnaleziony pokazał bardzo dobry spektakl. Gra aktorów powaliła mnie z krzesła. Ta trójka na scenie była wybuchowa. To było niezapomniane przeżycie. Kto nie widział - polecam. polecam, polecam… – tak na Facebooku zrecenzował jeden z festiwalowych widzów.

Teatr Odnaleziony wystąpił w amfiteatrze Teatru Brama (przy ul. Zielonej Drogi) w Goleniowie podczas “Bramatu 2014”. - Trzeba rozumieć po co się tu jest. Teatr Odnaleziony nie przyjeżdża tu tylko dla lansu, ten festiwal jest właśnie dla niego. “Żywoty świętych osiedlowych” są próbą podjęcia rozmowy na temat autorytetów i blokowej egzystencji – tej treści post zamieścił na Facebooku jeden z uczestników 15. Goleniowskich Spotkań Teatralnych Bramat. Pod fotosami z prezentowanych “Żywotów świętych osiedlowych” Teatr Odnaleziony zyskał pozytywne opinie wśród widzów oraz ponad sto polubień na festiwalowym fanpage'u w Goleniowie.

Teatr Odnaleziony zagrał na małej scenie, zwanej Malarnią, szczecińskiego Teatru Współczesnego, w ramach dwunastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych “Pro-Contra 2014”. Podobnie jak dzień wcześniej w Goleniowie, spektakl się podobał i zrobił wrażenie na widzach. - Dorocie Masłowskiej (“Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, “Jak zostałam wiedźmą”, “Paw królowej”, “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”) daleko do poziomu tego spektaklu, mimo że podobna problematyka. Świetna stylizacja i autentyzm – zamieścił swój komentarz na Facebooku jeden z widzów.

Premiera “Żywotów świętych osiedlowych” miała miejsce 28 maja br. na otwarcie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych “Pestka”.

Produkcje wyjazdowe Stowarzyszenia Teatr Odnaleziony były możliwe dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group