Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9163
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Norwida czeka na widzów!

Wtorek, 24 września 2019, 15:07
Aktualizacja: Czwartek, 26 września 2019, 8:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Teatr Norwida czeka na widzów!
Fot. Przemek Kaczałko
Odnowione wnętrza Teatru im. Cypriana Kamila Norwida czekają już na widzów. Trwają ostatnie próby przed pierwszą premierą po remoncie – będą to "Damy i Huzary" Aleksandra Fredry w reż. Tomasza Grochoczyńskiego.
Trzeba podziękować całej załodze teatru, w szczególności dyrektorowi. Trzy lata temu podejmowaliśmy decyzję, żeby Tadeusz Wnuk został dyrektorem Teatru, bo wiedzieliśmy, że przeprowadzi nas spokojnie przez to wzburzone morze. Nie zawiódł zaufania i teraz wraca do macierzystej siedziby - to bardzo ważny czas dla całej załogi - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Jak podkreśla włodarz miasta, od początku XX wieku, gdy powstał obiekt przy Al. Wojska Polskiego, nie było tak gruntownego remontu.

Były bieżące remonty, odświeżanie, ale tutaj zrobiliśmy głęboki remont łącznie z nowymi stropami. Myślę, że jeleniogórzanie pozytywnie to odbiorą - wyraził nadzieję J. Łużniak. - To był obszar 300 m kw. stropów do wymiany - dodał Tadeusz Wnuk, dyrektor placówki.

Obiekt spełnia teraz wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla których wybudowano windę i przygotowano miejsca na widowni.

Mamy też nową - schodkową - widownię. Jest trochę mniej miejsc, bo 476. Cały obiekt został wyposażony w system nawiewów i wywiewów mechaniki elektrycznej. Mamy klimatyzację, więc nie będziemy cierpieć przez duchotę. Jest nowa technologia sceny, oświetlenia, audio - przeszliśmy z systemu analogowego na cyfrowy. Ponadto scena została wyposażona w dużą windę towarową, dzięki której z poziomu parkingu można przetransportować scenografię na scenę. To był wielki problem, bo niekiedy musieliśmy odmawiać tym, którzy przyjeżdżają tutaj ze spektaklami gościnnymi - wymieniał T. Wnuk, który zwrócił też uwagę na warunki socjalne i sanitarne, bowiem wcześniej aktorzy nie mogli skorzystać z pryszniców, ale ten problem już jest rozwiązany i teatr dysponuje zapleczem sanitarnym.

Nowością jest też unikalna kotara w stylu wagnerowskim.

Takich w Polsce nie ma - zapewnia dyrektor.

Pierwszą premierę zaplanowano na sobotę (28 września 2019 r.) - będą to "Damy i Huzary" w reż. Tomasza Grochoczyńskiego. Spektakl poprzedzi uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry - od godz. 19:00.

Twoja reakcja na artykuł?

34
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
11
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
605
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group