Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6471
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr Klinika Lalek na ArtSkwerze 2014

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 16 lipca 2014, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 17 lipca 2014, 7:20
Autor: Manu
Fot. Organizator
19 lipca (w sobotę) o godz. 16.00 na Skwerze Radiowej “Trójki” w Szklarskiej Porębie, podczas inauguracji ArtSkweru – Letniego Festiwalu Sztuki 2014, z roztańczoną operą lalkową “Księgą Gór” wystąpi Teatr Klinika Lalek z Wolimierza. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Program działań ArtSkweru - Letniego Festiwalu Sztuki od 17 lipca do 19 lipca w godz. od 14.00 do 18.00:

- 17 lipca (w czwartek); warsztaty mozaiki szklanej “Szkło z natury - Zielnik karkonoski”, pokaz i warsztaty grawerowania.

- 18 lipca (w piątek); warsztaty mozaiki szklanej “Szkło z natury - Zielnik karkonoski”, ziołami inspirowane – warsztaty czerpania papieru zdobionego roślinami, pokazy obróbki szkła nad palnikiem- tworzenie figurek szklanych.

- 19 lipca (w sobotę); ziołami inspirowane – warsztaty tworzenia lampionów z papieru, warsztaty tworzenia biżuterii szklanej|, warsztaty tworzenia biżuterii ziołowej, warsztaty tworzenia korali szklanych w technice lampworku połączone z pokazem różnych technik pracy na palnikach gazowych, pokaz wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym – Tomasz Gondek, pokazy obróbki szkła nad palnikiem- tworzenie figurek szklanych- pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Grupy Tanecznej FOX z Warszawy, stoiska z rękodziełem szklanym.

Teatr Klinika Lalek – Stacja Wolimierz w Leśnej wystawi spektakl “Księga gór” w adaptacji i reżyserii Wiktora Wiktorczyka, na podstawie scenariusza, z pieśniami i muzyką Andrzeja Szymalskiego, w scenografii Zbigniewa Roszkowskiego. W widowisku z udziałem dużych figur, lalek i masek, pojawią się ciekawe postacie, m.in.: Rzepiór, Księżniczka Emma, zaklęta potem w kosmiczną Żabę oraz trzej wieszczowie narodów: Fryderyk Chopin, Johann Wolfgang von Goethe i Jaroslav Hašek, którzy zakochani nieszczęśliwie w pięknej Lorelaj, syrenie znad Renu, stworzą dzieła swojego życia: “Doktora Faustusa”, “Dzielnego Wojaka Szwejka” oraz “Polskiego rozbójnika Ondraszka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 16-07-2014 8:34
Znowu maski jak za komuny lata 80:) Nic w przód nie poszli zatrzymali się na maskach i tak do końca już przy nich zostaną...
~tom 16-07-2014 21:13
Fajna impreza, fajny teatr. Jeden z nielicznych w naszym regionie, który zawsze ma coś interesującego do pokazania. A jak komuś nie odpowiada, to niech nie idzie. Nikt tam nie zaprasza takich hejterów i marudy życiowe, które samą swoją obecnością psują powietrze gdziekolwiek, gdzie się pojawią.
~zd 17-07-2014 14:37
brawo Teatr Klinika Lalek – Stacja Wolimierz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group