Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4259
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatr im. Norwida zagra dla powodzian

Środa, 1 września 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Teatr im. Norwida zagra dla powodzian
Fot. TEJO
Niezapomnianą kreację Piotra Konieczyńskiego w roli François Pignon’a w komedii „Kolacja dla głupca” pióra Francisa Vebera będzie można podziwiać jutro na początek sezonu w Teatrze im. Norwida. Dochód z przedstawienia będzie przeznaczony dla poszkodowanych w sierpniowej powodzi.

W granej ledwie kilka razy wiosną hitowej komedii w reżyserii Stefana Szaciłowskiego u boku Konieczyńskiego zagrają: Lidia Schneider, Katarzyna Janekowicz, Jacek Grondowy, Jarosław Góral oraz Jacek Paruszyński.

Marka Prażanowskiego, który w tym terminie nie może przyjechać do Jeleniej Góry, zastąpi w roli urzędnika skarbowego Luciena Chevala, Bogdan Koca, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Norwida. Zgrabna historia pełna gagów i niespodziewanych zwrotów sytuacji z pewnością będzie jednym z najbardziej „magnetycznych” przedstawień nadchodzącego sezonu. „Kolacja” będzie grana od 2 do 5 września oraz 11 i 12 września.

We wrześniowym repertuarze są także wystawienia „Przygód Rozbójnika Rumcajsa” oraz „Kolacji na cztery ręce” (Pałac Paulinum). Będzie też „Dobrze” T. Mana. Na 25 września zapowiedziano premierę „Lilli Wenedy” Słowackiego, która otworzy jubileuszowe, 40. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. O tej imprezie poinformujemy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group