Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7197
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr Cinema na topie

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 15 czerwca 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Accipiter
Fot. Rafał Czekajewski archiwum ŁST
Aż dziewięć tekstów o działalności offowego Teatru Cinema z Michałowic pojawiło się w kwartalniku teatralnym „nietak!t”. Pismo wrocławskiej Fundacja Teatr Nie–Taki trafiło do ogólnokrajowej sprzedaży w sieci sklepów EMPiK.

W najnowszym numerze kwartalnika teatralnego „nietak!t” opublikowano dodatek tematyczny dotyczący zagadnień związanych ze Stowarzyszeniem Teatralnym Teatrem Cinema. Wywodzący się z tradycji alternatywnej teatr powstał dziewiętnaście lat temu w Michałowicach z inicjatywy znakomitego scenografa teatralnego Zbigniewa Szumskiego, odpowiedzialnego za scenariusz, reżyserię, scenografię i wybór muzyki, oraz plastyków z gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych i aktorów-absolwentów wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego.

Oprócz licznych artykułów dotyczących tematu Teatru Cinema, dołączona jest płyta CD artystów z Michałowic z nagraniem spektaklu z cyklu „7 dni w czterech pokojach” – pt. „Albert Lux”, który miał swoją premierę w 2003 roku na scenie w Grudziądzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~przemek 15-06-2011 9:15
Brawo Cinema, Michałki górą. Ciekawe co na to lokalne władze samorządowe ?
~cichosza 15-06-2011 16:27
zapewne jak zwykle w tej kwestii-czyli CICHOSZA. obym się tym razem mile "roczarował"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group