Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5311
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Teatr Cinema na topie

Środa, 15 czerwca 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Teatr Cinema na topie
Fot. Rafał Czekajewski archiwum ŁST
Aż dziewięć tekstów o działalności offowego Teatru Cinema z Michałowic pojawiło się w kwartalniku teatralnym „nietak!t”. Pismo wrocławskiej Fundacja Teatr Nie–Taki trafiło do ogólnokrajowej sprzedaży w sieci sklepów EMPiK.

W najnowszym numerze kwartalnika teatralnego „nietak!t” opublikowano dodatek tematyczny dotyczący zagadnień związanych ze Stowarzyszeniem Teatralnym Teatrem Cinema. Wywodzący się z tradycji alternatywnej teatr powstał dziewiętnaście lat temu w Michałowicach z inicjatywy znakomitego scenografa teatralnego Zbigniewa Szumskiego, odpowiedzialnego za scenariusz, reżyserię, scenografię i wybór muzyki, oraz plastyków z gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych i aktorów-absolwentów wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego.

Oprócz licznych artykułów dotyczących tematu Teatru Cinema, dołączona jest płyta CD artystów z Michałowic z nagraniem spektaklu z cyklu „7 dni w czterech pokojach” – pt. „Albert Lux”, który miał swoją premierę w 2003 roku na scenie w Grudziądzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group