Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7333
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Te panie wiedzą, jak się bronić

Środa, 3 czerwca 2015, 15:52
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2015, 8:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Te panie wiedzą, jak się bronić
Fot. Przemo
Wręczeniem certyfikatów ukończenia kursu samoobrony dla kobiet zakończyła się kolejna edycja programu skierowanego do kobiet. W ciągu czterech tygodni kursu, organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze, uczestniczki wzięły udział w ośmiu zajęciach, które przygotowywały je do samoobrony zarówno pod kątem fizycznym, jak i motorycznym.

- W życiu bywa różnie. To, czego się tutaj nauczyłam, będę mogła zastosować, aczkolwiek chciałabym uniknąć takiej sytuacji – stwierdziła uczestniczka kursu Anita Sawicz.

Wszystkie panie zgodnie potwierdzają, że maja nadzieję, że nigdy nie będą zmuszone do zastosowania technik, których nauczyły się na kursie. - Na razie się nie przydało i oby się nie przydało – mówiła Anna Błaszczyk

- W trakcie zajęć podzieliliśmy sobie materiał na bloki tematyczne. Kobiety uczyły się technik uderzania, kopnięć, bloków, by się ochronić, techniki parterowe, dźwignia, a więc, co zrobić, żeby nie dać sobie zrobić krzywdy – opowiadał sierżant Marcin Nowosielski, który był instruktorem kursu samoobrony dla kobiet.

- Nie wszystkie panie ukończyły kurs, wręczyliśmy dzisiaj 35 certyfikatów, część je odbierze w późniejszym terminie – powiedziała podinsp. Edyta Bagrowska.

Była to 10. edycja kursu, który wcześniej odbywał się pod nazwą „Kobieto, nie bądź ofiarą” czy „Bądź bezpieczna w swoim mieście”. Kolejna edycja planowana jest na jesień br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group