Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 4883
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Te maile są niebezpieczne!

Środa, 21 października 2020, 5:51
Autor: WAC
Polska: Te maile są niebezpieczne!
Fot. policja
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną. Informują one o wezwaniu na policję.

Pobranie i otworzenie załączonego pliku może zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, które może wykradać dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.

Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem - apelują policjanci. - Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Skontaktuj się z najbliższą jednostką policji. Pod żadnym pozorem nie wolno też płacić oszustom za odblokowanie komputera. To rozzuchwala przestępców i kontynuują oni swoje ataki. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyska się kontrolę nad komputerem. W przypadku zablokowania komputera pomocy można też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org, którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
3%
Cieszy
4
10%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
11
28%
Złości
20
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group