Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7240
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Targowisko w Cieplicach w rękach lokalówki. Wrzód na tyłku?

Wtorek, 27 września 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Targowisko w Cieplicach w rękach lokalówki. Wrzód na tyłku?
Fot. Angela
Wkrótce cieplicki bazar ma zmienić zarządcę. Zamiast Automobilklubu Karkonoskiego będzie nim Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który pobiera już opłaty od kupców. Oficjalna przyczyna zmiany to nieopłacalność dla poprzedniego administratora. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo jednak, że ten nie radził sobie z prowadzeniem targowiska.

O problemach na cieplickim targowisku za czasów zarządzania nim przez Automobilklub Karkonoski mówiło się już od dawna. Kupcy skarżyli się na nieporządek, brak inwestycji czy bałagan formalny, przez który w maju br. jedno stoisko było dzierżawione jednocześnie dwóm podmiotom. Sam zarządca określał tę działalność jako „wrzód na tyłku”.

– Automobilklub miał pewne kłopoty w prowadzeniu targowiska. Ustaliliśmy, że korzystniej będzie rozwiązać umowę niż ją kontynuować i dopuścić do jakiegoś dużego zadłużenia. Automobilklub podczas rozmowy z nami przeanalizował całą sprawę i doszedł do wniosku, że z zarządzania targowiskiem nie ma zbyt dużych dochodów. Zaproponowano by zakończyć współpracę z końcem roku. My uznaliśmy jednak, że lepiej zrobić to wcześniej, by nie narosły zobowiązania i by zachować ciągłość funkcjonowania ryneczku w Cieplicach – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Szef miasta zapowiedział jednak, że za zmianą zarządcy niestety nie pójdą żadne inwestycje, bo miasto nie ma na nie pieniędzy.
– Przekazanie zarządzania Targowiskiem Cieplice ZGKiM jest rozwiązaniem doraźnym, jeśli kupcy będą chcieli sami zarządzać targowiskiem i przedstawią jakieś racjonalne konkrety przyszłych działań, jesteśmy gotowi do rozmów – podkreślił M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group