• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 18:01
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 5795
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Targowiska dla kupców tymczasowo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 4 października 2010, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: Angela
Fot. Angela
Zgodnie z obietnicami władz miasta z końcem września jeleniogórskie spółki kupieckie Zabobrze i Flora miały otrzymać umowę na zarządzanie targowiskami na kolejne lata. Tymczasem zaoferowano im umowę na… dwa miesiące.

Z końcem czerwca br. miasto podpisało z kupcami umowy trzymiesięczne, bo wówczas spółki kupieckie nie miały jeszcze osobowości prawnej. Samorząd obiecał jednak, że jeśli spółki się sformalizują, kolejna umowa będzie już długoletnia (10, 20 lub 30 lat).

Teraz prezydent Marek Obrębalski wyjaśnia kupcom, że zgodnie z prawem może przedłużyć umowy dzierżawy z kupcami, ale tylko na okres trzech lat. Wszystkie umowy wieloletnie muszą zostać przyjęte odpowiednią uchwałą przez radę miasta.

– Zarządcy obydwóch spółek kupieckich przedstawili nam koncepcje programowo-przestrzenne oraz harmonogram rzeczowo-finansowy wieloletniej modernizacji terenu targowiska, jednak moje kompetencje dają mi możliwość przedłużenie umowy dzierżawy do trzech lat – wyjaśnia szef miasta. Samorząd – mając na uwadze nadzieje kupców na dłuższy czas obowiązywania kontraktu, przygotował projekt uchwały, która trafi pod obrady radnych. Nie było jej podczas ostatniego posiedzenia w miniony wtorek. Nowe prawo dotyczy umowy dzierżawy na co najmniej 10 lat. Póki co umowy przedłużono do końca listopada.

– Zdajemy sobie sprawę, że pewne sprawy wymagają czasu i odwlekają się z przyczyn do wielu ludzi niezależnych. Liczymy na to, że rada miejska wyrazi zgodę na przedłużenie nam tej umowy dzierżawy długoterminowo na co najmniej 20 – 30 lat – mówi Stanisław Sudoł prezes zarządu Spółki Kupieckiej Zabobrze.

Obecnie zarząd spółki deklaruje, że ma już sto procent podpisanych umów i dodatni bilans z ostatniego miesiąca. Spółka udrożniła też ciągi komunikacyjne oraz miejsca parkingowe dla klientów. Zainwestowała też w ogrodzenie, które jest obecnie montowane.

W najbliższych dniach dwumiesięczną umowę z miastem podpisze też Spółka Kupiecka Flora. Jan Gniadzik, prezes zarządu Spółki Kupieckiej Flora nie ukrywa jednak, że dopiero długoterminowa umowa umożliwi spółce podjecie większych inwestycji na targowisku

Na targowisku Zabobrze w październiku zostanie zmodernizowana część ryneczku, w której sprzedawane są owoce i warzywa. Jest 13 punktów, na których wiszą stare, brudne blachy i plandeki. Spółka nie podpisze umów z kupcami, którzy nie zadeklarują wymiany zadaszenia na bardziej estetyczne. Koszt to około 250 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Kij i .... 4-10-2010 8:58
Obrębalski sięgnął po kija i marchewkę. Dopóki kupcy są u niego na smyczy i liczą na darowiznę targowisk będą mu jedli z ręki. Czyli muszą na niego głosować, po głosowaniu okaże się, że tak jak zawsze władza ma kupców w d.... i nic nie dostaną. I może nam się to należy za głupotę tych kilku naiwnych koleżanek, które teraz liżą władzy łapę.
~kupiec 4-10-2010 10:24
Pie.....szą głupoty że 100 procent kupców podpisało z nimi umowę z tego co się oriętuję to może połowa a reszta się wacha.Jeszcze nam bokiem wyjdzie ta wasza ,,spółeczka,,i żądzą sie na tym targowisku jak by byli u siebie a każdy wie że nie są bo dzierżawa nie jest własnością i każdy to wie,takie jest prawo.I nie mają nikomu zmieniać kłutek i wywozić kiosków bo by przegrali walkę w sądzie.
~wyborcy 4-10-2010 10:31
Mam nadzieję że Pan Prezydent Marek Obrębalski pójdzie po rozóm do głowy i nie przedłuży tej spółce umowy bo to co się zaczyna dziac na tym targowisku to jest chore a pewnie bedzie jeszcze gożej!!! A co do tego co napisał ktoś prze demną to sie z tym zgadzam w 100 proc.!!!!
~Seti 4-10-2010 10:53
do ~kupiec i ~wyborcy. Jesli tak ogarniacie ekonomie i prawo spolek handlowych jak ortografie to jednak Swiat Wedlug Kiepskich to nie komedia ale Polska Kronika Filmowa :( (*** wacha, kłutek, rozóm, gożej ***)
~Seti 4-10-2010 11:04
do ~kupiec i ~wyborcy. Jesli tak ogarniacie ekonomie i prawo spolek handlowych jak ortografie to jednak Swiat Wedlug Kiepskich to nie komedia ale Polska Kronika Filmowa :( (*** wacha, kłutek, rozóm, gożej ***)
~smx 4-10-2010 14:13
w końcu skończy się na florze chandel podróbami firmowej odzieży!
~MARKO-POLO 4-10-2010 18:07
DO (~`SMX) NAJPIERW TO SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY W RĄCZKĘ,A POTEM GŁUPOTY O FIRMÓWKACH PISAĆ,KTÓRYCH NA 1000% NIE MA!!!!! NA RYNKU "FLORA".WYRAZ HANDEL PISZĘ SIĘ PRZEZ SAMO"H".GRATULUJĘ!!!
~pixel 4-10-2010 20:20
to widać jedna osoba pisze trzy razy i to analfabeta!
~kibic 11-10-2010 18:29
do SMX... i taka osoba ma byc zrodlem opinitworczym?..ksiazka,ksiazka,ksiazka....pozniej komputer kolezko

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group