Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 7686
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Tańsze remonty dróg

Piątek, 16 kwietnia 2010, 9:54
Aktualizacja: Sobota, 17 kwietnia 2010, 23:45
Autor: Ania
REGION JELENIOGÓRSKI: Tańsze remonty dróg
Fot. .....
Powiat jeleniogórski zaoszczędzi na wydatkach związanych z remontami dróg. Szacowano, że planowana przebudowa ulic w Kowarach – Wojkowie, Jeżowie Sudeckim i Starej Kamienicy będzie kosztować około ośmiu milionów złotych. Ostatecznie uda się ją zrealizować za kwotę o ponad połowę mniejszą.

Stało się tak za sprawą firm budowlanych, które brały udział w przetargach. Zaproponowały bowiem dużo tańsze oferty niż przewidywano. Paweł Kwiatkowski, wicestarosta tłumaczy, że na początku roku przedsiębiorstwa planują prace na cały rok, dzięki czemu ceny są konkurencyjne.

- Gdyby przetarg na remont pięciuset metrów drogi w Jeżowie Sudeckim ogłoszono na początku br., a nie pod koniec ubiegłego to oszczędności byłyby rzędu 450 tysięcy złotych – mówi Paweł Kwiatkowski - Inwestycję musieliśmy jednak wykonać do 15 grudnia 2009 roku, ponieważ w październiku otrzymaliśmy na nią dotację z zewnątrz, która zobowiązywała nas do zakończenia prac budowlanych w tym samym roku.

Zarząd powiatu jeleniogórskiego za zaoszczędzone pieniądze chciałby rozszerzyć planowane remonty dróg w Wojkowie, Jeżowie Sudeckim i Starej Kamienicy. Planowane są także prace budowlane w Staniszowie, w kierunku Sosnówki. Na takie zagospodarowanie oszczędności muszą się jednak zgodzić gminy, które zgodziły się sfinansować część inwestycji. Potrzebna jest także pozytywna opinia wojewody dotycząca takiego, a nie innego wykorzystania środków, jakie pozostały z przyznanych powiatowi dotacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group