Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3287
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Tańsze remonty dróg

Piątek, 16 kwietnia 2010, 9:54
Aktualizacja: Sobota, 17 kwietnia 2010, 23:45
Autor: Ania
REGION JELENIOGÓRSKI: Tańsze remonty dróg
Fot. .....
Powiat jeleniogórski zaoszczędzi na wydatkach związanych z remontami dróg. Szacowano, że planowana przebudowa ulic w Kowarach – Wojkowie, Jeżowie Sudeckim i Starej Kamienicy będzie kosztować około ośmiu milionów złotych. Ostatecznie uda się ją zrealizować za kwotę o ponad połowę mniejszą.

Stało się tak za sprawą firm budowlanych, które brały udział w przetargach. Zaproponowały bowiem dużo tańsze oferty niż przewidywano. Paweł Kwiatkowski, wicestarosta tłumaczy, że na początku roku przedsiębiorstwa planują prace na cały rok, dzięki czemu ceny są konkurencyjne.

- Gdyby przetarg na remont pięciuset metrów drogi w Jeżowie Sudeckim ogłoszono na początku br., a nie pod koniec ubiegłego to oszczędności byłyby rzędu 450 tysięcy złotych – mówi Paweł Kwiatkowski - Inwestycję musieliśmy jednak wykonać do 15 grudnia 2009 roku, ponieważ w październiku otrzymaliśmy na nią dotację z zewnątrz, która zobowiązywała nas do zakończenia prac budowlanych w tym samym roku.

Zarząd powiatu jeleniogórskiego za zaoszczędzone pieniądze chciałby rozszerzyć planowane remonty dróg w Wojkowie, Jeżowie Sudeckim i Starej Kamienicy. Planowane są także prace budowlane w Staniszowie, w kierunku Sosnówki. Na takie zagospodarowanie oszczędności muszą się jednak zgodzić gminy, które zgodziły się sfinansować część inwestycji. Potrzebna jest także pozytywna opinia wojewody dotycząca takiego, a nie innego wykorzystania środków, jakie pozostały z przyznanych powiatowi dotacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group