Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7720
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tamara Kalinowska z recitalem dla jeleniogórzan

Piątek, 13 października 2017, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2017, 7:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tamara Kalinowska z recitalem dla jeleniogórzan
Fot. Przemek Kaczałko
Znana z Piwnicy pod Baranami Tamara Kalinowska wystąpiła wczoraj (12.10) w Książnicy Karkonoskiej. Recital autorki wielu życiowych tekstów piosenek spotkał się z dużym zainteresowaniem jeleniogórzan, co urzekło artystkę.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów przepełnionych smutkiem, które płyną prosto z serca artystki. - Jak nam powiedziała Tamara Kalinowska, bardzo miło wspomina wizyty w naszej okolicy, gdzie m.in. chętnie zwiedza ruiny zamku w Świnach koło Bolkowa i mile wspomina koncert Piwnicy pod Baranami w Jeleniej Górze. - Po tym koncercie chciałam szybko wrócić do domu, bo miałam małe dziecko, więc pojechałam pociągiem, a pozostali wracali autokarem, który się zepsuł i wracali ciągnięci przez ciężarówkę – w sumie aż 17 godzin zimą w nieogrzewanym autobusie – wspomina T. Kalinowska. - Jelenia Góra jest chyba najładniej położonym miastem w Polsce, jest pięknie położona w kotlinie – stwierdziła.

Swoją twórczość tłumaczy tym, że jest wrażeniowcem. - Większość smutnych rzeczy robi na mnie wielkie wrażenie, dlatego o tym piszę. Nie umiałabym pisać o niczym, choć wiem, że tak można – wyznała artystka, która cieszy się z doskonałego odbioru jeleniogórskiej publiczności. - Ludzie nakręcali mnie swoją reakcją, więc mogłam być sobą, otworzyć się – dodała.

W piątek Tamara Kalinowska wystąpi w Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa) dla młodzieży z naszych szkół. Będzie to repertuar dotyczący Marii Skłodowskiej-Curie, który będzie znacznie weselszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group