Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 1826
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tamara Kalinowska wystąpi w Książnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 października 2017, 8:16
Autor: Org
Fot. Organizator
Jedyny w mieście recital jednej z głównych solistek legendarnej, krakowskiej Piwnicy Pod Baranami Tamary Kalinowskiej odbędzie się 12 października o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej, przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

Artystka przywiezie te starsze, najbardziej znane utwory „piwniczne”, jak: „Wariatka”, „Walc””, „Zapominam przy Tobie”, „Miejcie Nadzieję”, „Będę z Tobą” oraz piosenki dopiero co napisane na tegoroczne rocznicowe święto Piwnicy pod Baranami.

Tamara Kalinowska – solowa artystka kabaretu literackiego „Piwnica pod Baranami”. Wybitna polska kompozytorka i pieśniarka. Urodziła się w Bielsku-Białej w 1960. Dzieciństwo spędziła w Bobowej, a dokładniej w Brzanie Górnej, w gminie Bobowa (obecnie województwo małopolskie). Ukończyła Uniwersytet Ludowy w Wierzchosławicach koło Tarnowa.

Do "Piwnicy pod Baranami" zaproszono ją gdy była studentką pierwszego roku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, jako laureatkę Festiwalu Studenckiej Piosenki. Przyjęto ją od razu do stałego zespołu. Do Piwnicy przyniosła wówczas dwie piosenki: „Wariatkę” i „Walc”. Jej „piwniczna przygoda” trwa już ponad trzydzieści lat. Artystka wciąż pisze nowe piosenki, wydaje kolejne płyty, z których każda jest Wydarzeniem Kulturalnym nie tylko w Krakowie. Współpracowała długo z Antonim Krauzem, a ta współpraca zaowocowała powstaniem dziewięciu przepięknych teledysków z wszystkimi piosenkami w jej wykonaniu.

- Zapraszamy bardzo serdecznie, tym bardziej że jest to absolutna premiera w naszym mieście! Artystka zawita do nas ze swoimi autorskimi piosenkami, które przedstawi w czwartkowy wieczór oraz z fantastyczną śpiewogrą (przedstawiającą życie Marii Curie-Skłodowskiej), która będzie wystawiona w Jeleniogórskim Centrum Kultury 13 października (piątek) o godz. 12.30 – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group