Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7101
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Talenty w ZPRW

Środa, 1 lipca 2015, 7:15
Aktualizacja: 8:33
Autor: Ts
Szklarska Poręba: Talenty w ZPRW
Fot. ZPRW
Koniec roku szkolnego 2014/2015 była eksplozją sukcesów w Zespole Placówek – Resocjalizacyjno– Wychowawczych w Szklarskiej Porębie.

Świadczy to o tym, że trudna młodzież nie tylko sprawia problemy, ale jest też twórcza i wartościowa. Zaczęło się od ucznia klasy I gimnazjum Piotra Nowickiego, który został wyróżniony w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod nazwą „ Zatrzymane w słowie” organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie. Piotr napisał list Żołnierza do Matki.

Wielkim triumfem zakończył się udział wychowanków w kampanii „Góra śmieci ” zorganizowanej podczas społecznej akcji TAURON Ekoenrgia Sprzątanie Zalewu Pilchowickiego w dniu 30 maja 2015r. W XVII edycji uczestniczyło ponad 260 uczniów z piętnastu gimnazjów i szkół średnich. Młodzież zebrała ponad 800 stulitrowych worków śmieci. Podopieczni z naszego ośrodka zebrali ich najwięcej (20,6 worka na osobę) i zdobyli I miejsce. Jako główną nagrodę otrzymali telewizor 40‘ i kino domowe marki PHILIPS oraz drobne upominki. Radość z nagrody była ogromna.

12 czerwca wychowankowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni przez Związek Gmin Karkonoskich do Pałacu w Bukowcu na finał XXII konkursu plastycznego pt. „Czyste Karkonosze” . W konkursie brało udział 572 uczniów z 38 placówek oświatowych powiatu jeleniogórskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Kamil Patatyn(MOS), II miejsce Denis Musiał(MOW), Michał Środecki (MOW) otrzymał wyróżnienie. W konkursie malowania na szkle II miejsce zdobył Denis Musiał (MOW). Chłopcy odebrali atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Dla naszego Ośrodka przekazane zostały pojemniki do segregacji odpadów oraz do zbierania zużytych baterii.

Dzięki możliwości uczestniczenia w różnego rodzaju konkursach nasza młodzież rozwija swoje zainteresowania i talenty, podnosi własną samoocenę , ma okazję do kontaktu z rówieśnikami. Jest to szczególnie ważne dla tych wychowanków, którzy przyjmują postawę wycofującą i słabo wierzą w swoje możliwości. W kolejnym roku szkolnym planujemy zwiększyć współpracę ze środowiskiem lokalnym, wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom i utrzymywać pozytywny kierunek rozwoju. Naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group