Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6170
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Talenty w Kwadracie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 grudnia 2018, 6:25
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 7:24
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Jerzy Wrona
Wielu jeleniogórskich artystów pojawiło się na spotkaniu „Mikrofon dla wszystkich”, zainspirowanym i poprowadzonym przez Alfredę Rękowską. Około 70–osobowa grupa gości wysłuchała m.in.: Elwiry Kozak, Hanny Panasiuk, Sławomira Darula, Urszuli Musielak, Alicji Mazuro, Małgorzaty Mitraszewskiej czy Jerzego Wrony. Nie zabrakło także wykonań całego zespołu Perfectum. Spotkanie odbyło się w klubie Kwadrat przy ul. Bankowej.

„Mikrofon dla wszystkich” to kolejna inicjatywa artystyczna prowadzona dla jeleniogórzan przez Alfredę Rękowską. Zakochana w muzyce szefowa zespołu Perfectum, po cyklicznych spotkaniach „Rozśpiewana Jelenia Góra”, tym razem postanowiła oddać „mikrofon wszystkim”… utalentowanym.

- Podczas wieczoru, pełnego magicznej i kameralnej atmosfery, pięknie zaprezentowała się uzdolniona artystycznie Elwira Kozak, której cygańskie pieśni przeplatały się z rytmami orientalnymi i flamenkowymi – relacjonuje Alfreda Rękowska. - Dużo oklasków, jak zawsze, zbierała Hanka Panasiuk, którą natura obdarzyła kabaretowym stylem interpretowania. Z dużym powodzeniem wystąpiła też Urszula Musielak, która przyjeżdża na poniedziałkowe koncerty z Piechowic i zachwyca swoimi monologami. Swoim wokalem zachwycił też publiczność Jerzy Wrona, który od niedawna jest menadżerem naszego zespołu – dodaje pomysłodawczyni i prowadząca „Mikrofon dla wszystkich”.

Alfreda Rękowska to także szefowa zespołu Perfectum, który niebanalnie zainaugurował wieczorne spotkanie, śpiewając piosenką Zbigniewa Wodeckiego ''Tak bardzo wierzę w nas”.

- Ideą poniedziałkowych spotkań, odbywających się raz w miesiącu są prezentacje artystyczne uzdolnionych jeleniogórzan z zakresu wokalu, monologu, poezji, umiejętności kabaretowych i gry na instrumencie. Podczas pierwszego spotkania poziom artystyczny był bardzo wysoki, i chcielibyśmy, by taki pozostał. Zapraszamy zatem wszystkich utalentowanych jeleniogórzan do udziału, a pozostałych - kochających muzykę i poezję - do podziwiania naszych wykonawców – zaprasza Alfreda Rękowska.

Przesłuchania do kolejnych spotkań odbywają się w JC K na ul. Bankowej w sali 212 w każdą środę o godz. 16.00. Natomiast najbliższe spotkanie „Mikrofon dla wszystkich” odbędzie się 28 stycznia 2019 roku w kawiarni Klubu Kwadrat o 17.00.

Warto przypomnieć, że Zespół Perfectum wystąpił także na jeleniogórskiej scenie podczas Jarmarku Świątecznego przy ul. 1 Maja (16.12.2018). Tam wokalne trio: Alicja Mazuro, Małgorzata Mitraszewska i Alfreda Rękowska, zaśpiewało m.in. „Jest taki dzień”, „Czekam już rok”, „Kolęda dwóch serc” i „Pada śnieg” (Jingle bell).

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~stały słuchacz 19-12-2018 14:12
GENIALNE pomysły rodzą się w głowie prowadzącej z myślą o społeczności regionu jeleniogórskiego Brawo
~ 19-12-2018 16:34
Brawa dla Perfectum i Pani Alfredy za rozśpiewywanie naszego miasta.
~piko 19-12-2018 17:23
Więcej takich spotkać. Brawo dla wykonawców, zespołu Perfectum oraz prowadzącej, Pani Alfredy Rękowskiej.
użytkownik facebook 19-12-2018 21:19
Poniedziałkowe wieczory są okazją dla artystycznie uzdolnionych, by mogli zaprezentować swoje umiejętności z zakresu wokalu, monologu, poezji, gry na instrumencie, a nawet z zakresu choreografii. Zapraszamy. W każdą środę w JCK P. 212 o 16--tej Bankowa
~janorw 19-12-2018 22:45
Myślę, że pomysł Pani Alfredy, to strzał w dziesiątkę. Na sali dał się wyczuć efekt zainteresowania widzów oraz sympatii, dla wykonawców. Poziom, rzeczywiście był nieba...lny. W każdej z wykonywanych piosenek, przewijał się element zaangażowania wykonawcy. Sam repertuar, zasugerowany i zaakceptowany przez Panią Alfredę Rękowską, to również poziom, powyżej piosenki biesiadnej, chociaż i taka muzyka, w przyszłości być może również zagości na tej estradzie.
~kopa 20-12-2018 21:20
Super występy. Czekamy na kolejne. Brawo dla koncepcji pani Alfredy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group