Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5567
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Taka książka, co wiele „powie”

Czwartek, 19 lutego 2009, 15:05
Aktualizacja: 19:55
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Taka książka, co wiele „powie”
Fot. TEJO
Czytelnicy Książnicy Karkonoskiej, którzy z powodu kłopotów ze wzrokiem (ale nie tylko tacy) nie mogą korzystać z tradycyjnej lektury, utworzyli Dyskusyjny Klub Książki Mówionej. Spotkanie organizacyjne odbyło się w siedzibie KK.

Książnica ma bardzo bogaty i na bieżąco uzupełniany zbiór tzw. audiobooków, czyli kaset magnetofonowych lub płyt CD z głosem znanych aktorów, którzy czytali i nagrali rozmaite pozycje książkowe. Z oferty Wypożyczalni Książki Mówionej korzystają głównie inwalidzi wzroku. – To dla nas jedyna możliwość kontaktu z nowościami czytelniczymi – mówią.

Nie tylko jednak osoby słabo widzące przyszły na dzisiejsze spotkanie organizacyjne DKKM. Wśród wielu zauważyliśmy Romualda Witczaka, pracownika naukowego Kolegium Karkonoskiego. – Mając do dyspozycji książkę mówioną, mogę „przeczytać” kilka pozycji na raz – mówi pan Romuald.

Dziś wszystkich zebranych powitała zaskoczona dużą frekwencją Elżbieta Bilska, starszy kustosz z wypożyczalni KK. Czytelnikom przedstawiono Wawrzyńca Białego, który będzie prowadził spotkania klubowe. Rozdano także karty członkowskie. Sympatycy audiobooków będą się spotykali cyklicznie do grudnia. Na tyle bowiem starczy środków pozyskanych przez książnicę. Być może pieniędzy będzie więcej, wtedy klub będzie bez przeszkód działał dłużej.

Korzystając z tłustego czwartku wszyscy raczyli się pączkami i faworkami ufundowanymi przez Biuro Poselskie posła Marcina Zawiły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group