Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11966
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Tablicowa rewolucja uliczna

Czwartek, 4 marca 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Tablicowa rewolucja uliczna
Fot. MZGL
Miejski Zakład Gospodarki Lokalowej w Szklarskiej Porebie ogłosił, że można już składać wnioski na nowe tabliczki z numerem posesji i nazwą ulicy. Akcja ma na celu ujednolicenie oznaczeń, tym razem na poszczególnych budynkach w mieście. Zapłacą za to… sami mieszkańcy.

Władze Szklarskiej Poręby chcą, aby oznaczenia i tablice informacyjne na terenie miasta były jasne i czytelne zarówno dla turystów, jak i samych mieszkańców. Jesienią ubiegłego roku na skrzyżowaniach i chodnikach ustawiono drogowskazy z nazwami poszczególnych ulic. W kilku charakterystycznych punktach mają się także pojawić duże tablice z mapą całego miasta. Teraz przyszedł czas na jednolite oznaczenie budynków.

– Akcją rozkręci się prawdopodobnie na wiosnę, bo teraz jest jeszcze śnieg – usłyszeliśmy od pracownika MZGL-u. Osoby prywatne, będące właścicielami domów same muszą złożyć wniosek, a potem uiścić opłatę za tablicę informacyjną. Dla budynków, gdzie zarządcą jest Miejski Zakład Gospodarki Lokalowej, oznaczenia są już gotowe i jak tylko zniknie śnieg zostaną zawieszone.

Na każdej tablicy będzie logo miasta Szklarska Poręba, wyraźny numer domu oraz nazwa ulicy na kolorowym tle, odpowiadającym umownemu oznaczeniu poszczególnych dzielnic. Koszt jednej tabliczki to 30,50 zł z VAT. Zamówienia od prywatnych właścicieli budynków będą realizowane po zebraniu odpowiedniej ilości wniosków. Ma to na celu zmniejszenie kosztów przesyłki.

Wnioski, które można pobrać z oficjalnej strony miasta, należy wypełnić i złożyć w siedzibie Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej przy ul. Krasińskiego w Szklarskiej Porębie. Jednolite oznaczenia budynków ułatwią ich odnalezienie na przykład przez turystów oraz przyczynią się do poprawy ogólnego wizerunku miasta pod Szrenicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group