Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11427
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szybowali "na gapę"

Niedziela, 14 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 14 maja 2006, 12:41
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szybowali "na gapę"
Fot. goral
Entuzjaści szybownictwa i lotnictwa wzięli udział w sobotniej imprezie na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. Hasłem zawodów było zdanie „Pasażer na gapę”.

Chętni mogli wsiąść do szybowca i zobaczyć Jelenią Górę i okolice z lotu ptaka. Przy okazji można było podziwiać, jak szybownicy, doświadczeni piloci AJ, lądują na wyznaczonym celu.

Za sterami cichego samolotu zasiadł, między innymi, wieloletni pilot aeroklubu Marcin Jaxa-Rożen.
Jak powiedział Jacek Musiał, dyrektor placówki, impreza ma popularyzować lotnisko i amatorów podniebnych wyczynów. – Nie mamy żadnego wsparcia i musimy zarabiać – usłyszeliśmy.

Prądy powietrzne sprawiają, że szybowce unoszą się nawet do sześciu kilometrów i więcej nad ziemią. To niewiele niżej od wysokości, na której latają odrzutowe samoloty pasażerskie. Rekord Aeroklubu Jeleniogórskiego to 9250 m.

W czerwcu na lotnisku przy ul. Łomnickiej odbędą się zawody o Puchar Karkonoszy. Latem zaplanowano także zlot starych szybowców, nie tylko legendarnych maszyn marki Grunau Baby produkowanych jeszcze przez Niemców w Jeżowie, ale także innych tego typu samolotów.

Atrakcją lotniska są nie tylko samoloty, ale i czterokołowce. Mogli się o tym przekonać najmłodsi uczestnicy sobotniej imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
835
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group