Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7233
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szybciej koleją do Wrocławia

Niedziela, 15 lutego 2009, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szybciej koleją do Wrocławia
Fot. ......
O około 40 minut skróci się czas przejazdu z Jeleniej Góry do stolicy Dolnego Śląska po remoncie linii kolejowej łączącej wspomniane miasta.

Taka informacja to skutek zapytania posła Marcina Zawiły o rezultaty modernizacji linii, które – mimo części wykonanych prac – nie wpłynęły na zwiększenie szybkości przejazdu pociągów. W odpowiedzi na wątpliwości posła, Jerzy Dul, dyrektor naczelny Polskich Linii Kolejowych oddział we Wrocławiu, przesłał obszerny raport ze stanu i postępu prac na wspomnianym odcinku.

– Obejmują łącznie wymianę szyn i rozjazdów oraz przejazdów, roboty podtorowe, ustawienie wiat peronowych (w Ciechanowicach), naprawę i izolację jednego mostu i jednego wiaduktu, naprawę przejść w Jaworzynie Śląskiej oraz muru oporowego – wymienia dyrektor Dul.

Szef PLK podkreśla, że po zakończeniu tych prac ograniczenia prędkości zostaną odwołane, a czas jazdy ulegnie skróceniu o 33 minuty do Wrocławia i o 40 minut – do Jeleniej Góry. Wzrośnie też bezpieczeństwo ruchu pociągów, zwiększy się przepustowość. Całość ma także skutkować zwiększeniem atrakcyjności przejazdu pociągiem i ułatwienie dostępu do ważnego turystycznie i gospodarczo regionu. Kolej ma stać się konkurencyjnym środkiem transportu dla autobusu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group