Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10372
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szukają odznaczonych orderem Virtuti Militari

Sobota, 16 marca 2019, 7:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2019, 6:28
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Szukają odznaczonych orderem Virtuti Militari
Fot. Paweł Guszała
Choć do 11 listopada zostało jeszcze sporo czasu, to w Jeleniej Górze już rozpoczęły się przygotowania do Święta Niepodległości. Wiąże się z nimi apel przedstawicieli Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „RADAR” do wszystkich mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej.

W trakcie ubiegłorocznych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości odsłonięte zostały 2dwie tablice pamiątkowe. Jedna z nich dotyczy „Kawalerów Orderu Virtuti Militari Ziemi Jeleniogórskiej”. Przy okazji następnych obchodów by chciano uzupełnić ją o kolejne postaci uhonorowane tym najwyższym odznaczeniem wojskowym, jednak do tego potrzebna jest pomoc.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry i regionu jeleniogórskiego, którzy wiedzą, że ktoś z rodziny, przyjaciół, bądź znajomych otrzymał order Virtuti Militari, aby zgłosił to do nas. Uzupełnimy tablicę pamiątkową i 11 listopada ponownie ją odsłonimy - mówi płk w st. spocz. Marek Gołębiowski, prezes Zarządu Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „RADAR”.

Informacje należy zgłaszać do Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „RADAR” telefonicznie (662 183 102 lub 602 800 982) lub drogą elektroniczną (e-mail: marygol@wp.pl lub zdash@poczta.onet.pl) do 15 października.

Kiedy zaczynaliśmy – wspomina M. Gołębiorwski – to znaleźliśmy 28 takich osób. W tej chwili na tablicy pamiątkowej jest ich już 33, a mamy już 4 kolejne zgłoszenia.

Przy okazji uzupełnienia tablicy poprawiony zostanie błąd jaki wkradł się w jednym z nazwisk.

Bardzo serdecznie przepraszamy rodzinę i bliskich Pana ppłk Romana Juśkowa (przyp. red.: na tablicy zapisany jest ppłk Roman Jóźków), gdzie komputer poprawił nam ortograficznie to nazwisko, a tak nie powinno być – kończy M. Gołębiowski.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group