Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 2890
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztuczne lodowisko w końcu otwarte

Piątek, 16 listopada 2007, 7:17
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2007, 9:04
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Sztuczne lodowisko w końcu otwarte
Fot. rylit
Doczekali się miłośnicy łyżew i najchłodniejszej pory roku. Teraz może być nawet ciut cieplejsza, to i tak będą mogli się poślizgać. W czwartek uroczyście uruchomiono w Parku Zdrojowym pierwszą w mieście sztuczną ślizgawkę.

W wieczornej atmosferze i przy dźwiękach muzyki może przypominać klimaty dawnych czasów, kiedy to łyżwiarze ślizgali się przy akompaniamencie orkiestry. Teraz muzyka jest co prawda mechaniczna, ale gra. Działa także „nastrojowe” oświetlenie.

Na otwarcie przybyło sporo jeleniogórzan, którzy nie mogli się doczekać tej przekładanej z dnia na dzień chwili. Na lód wszedł Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, który dar ten mieszkańcom miasta przekazał. Był także Franciszek Zenon Brykner, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, który lodowiskiem będzie zarządzał.

A po oficjałce – czas na wyczekiwane chwile wejścia na łyżwach na taflę i pierwsze… upadki. Posiniaczonych nie zabrakło, ale wszyscy wyglądali na zadowolonych. Zwłaszcza dzieci, które na lodowisko – podobnie jak emeryci i renciści – mogą wchodzić za darmo. Dorośli zapłacą dwa złote. Wypożyczenie łyżew kosztuje trzy złote.

Lodowisko jest czynne w godz. 10 – 21. 30 z dwiema przerwami technicznymi: od godz. 13 do 14 oraz od 16 do 17. Bilet upoważnia do ślizgania się w godzinach otwarcia między pauzami potrzebnymi na uporządkowanie i wyrównanie tafli. Może na nią wejść maksymalnie do 80 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group