Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6231
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szpital powalczy o ciepło. Czy będą utrudnienia dla pacjentów?

Środa, 20 marca 2013, 10:26
Aktualizacja: 10:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Szpital powalczy o ciepło. Czy będą utrudnienia dla pacjentów?
Fot. Angela
Trwają ostatnie negocjacje jeleniogórskiego szpitala z narodowym i wojewódzkim funduszem ochrony środowiska dotyczące finansowania największej w ostatnich latach inwestycji w tej placówce – termomodernizacji, która pochłonie około 30 mln zł. – Liczymy na to, że w połowie roku rozpoczniemy prace na pierwszych obiektach – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor szpitala.

Inwestycja ma się rozpocząć od budynku poradni, bo jest on w najgorszym stanie technicznym. Był bowiem oddany do użytku najwcześniej.

- Tam mamy ogromne straty ciepła, dlatego wymaga to natychmiastowych działań naprawczych i modernizacyjnych – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej (dawnego Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze).

Modernizacja będzie prowadzona przez dwa lata. Szpital nie przewiduje jednak żadnych utrudnień dla pacjentów związanych z tą inwestycją. - Głównie będzie to wymiana okien i docieplenie elewacji – mówi szef placówki. - Mamy na tyle pomieszczeń, żeby tak to zorganizować, by ciągłość udzielanych świadczeń została zachowana – dodał Stanisław Woźniak.

Pierwszy etap, czyli wymiana okien i ocieplenie elewacji, będzie kosztował 13 mln zł. 17 mln zł pochłonie natomiast przebudowa kotłowni, instalacji i innych elementów zaplanowanych w ramach tego zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group