Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5695
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Szmuglowane papierosy zamiast pułapek na szczury

Niedziela, 30 marca 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:37
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Szmuglowane papierosy zamiast pułapek na szczury
Fot. ŁOSG
41 tysięcy paczek papierosów w pojemnikach mających zawierać pułapki na gryzonie chciał przewieźć z Polski do Czech kierowca z niemieckim paszportem. Przemyt udaremnili pogranicznicy z mobilnego patrolu w Jakuszycach. Mimo otwarcia granic, funkcjonariusze SG nie narzekają na brak zajęcia.

Niemiec jechał mikrobusem. Zatrzymany do kontroli przedstawił list przewozowy, z którego wynikało, że przewozi pułapki na myszy i szczury.

– Po otwarciu kartonów okazało się, że zamiast deklarowanych w liście przewozowym przedmiotów, wypełnione są one papierosami z rosyjskimi znakami akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze wyjęli z pojazdu ponad 41 000 paczek papierosów o wartości prawie 247 000 zł. Kierowca wraz z towarem zostali zatrzymani do dyspozycji strażników granicznych – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

To nie jedyne działania strażników granicznych w ostatnim czasie. Podczas kontroli drogowej w Sieniawce funkcjonariusze z placówki SG w Bogatyni zatrzymali do kontroli samochód osobowy VW T-4, którym podróżował mieszkaniec Bogatyni.

Numery nadwozia pojazdu były niezgodne z numerami wpisanymi do dowodu rejestracyjnego. Pojazd zabezpieczono na strzeżonym parkingu, natomiast wobec kierowcy wszczęto postępowanie w związku z posiadaniem przedmiotu pochodzącego z kradzieży.

Pogranicznicy zatrzymali też samochód, w którym czterech Bułgarów przewoziło odzież i galanterię z podrobionymi znakami akcyzy. Cudzoziemcy tłumaczyli, że podrobiony towar kupili w okolicach czeskiej Pragi i zamierzali sprzedać go na przygranicznych targowiskach w województwie lubuskim. Podróbki o wartości prawie 38 000 złotych funkcjonariusze zabezpieczyli w placówce SG.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group