Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5400
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Szlakiem Wastimila Hofmana z Druidem Szalonym

Sobota, 23 kwietnia 2011, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: Agrafka
W 130. rocznicę urodzin Wastimila Hofmana, czyli 27 kwietnia odbędzie się II wycieczka szlakiem tego wybitnego malarza, który związał się ze Szklarską Porębą.

Wycieczka jest bezpłatna, a jej inicjatorami są miłośnicy życia i twórczości Wastimila Hofmana. Uczestnicy wycieczki wyruszą o godzinie 9.30 spod Galerii Fotografii Artystycznej Jana Korpala znajdującej się przy ulicy Kilińskiego. Kolejne punkty wycieczki to Muzeum Ziemi JUNA, Wlastimilówka, Złoty Widok, kościół Niepokalanego Serca NMP, kościół pod wezwaniem Bożego Ciała, a zakończenie wycieczki będzie miało miejsce przy grobie państwa Hofmanów. Wycieczkę poprowadzi Waldemar Ciołek znany również jako Druid Szalony.

W Szklarskiej Porębie znajduje się małe muzeum poświęcone twórczości Wlastimila Hofmana, jedna z tamtejszych szkół nosi jego imię, a dzieła malarza zdobią wnętrze kościoła pw. Bożego Ciała przy ul. Franciszkańskiej. Hofman Uznawany jest za kontynuatora zapoczątkowanej przez Jacka Malczewskiego linii symboliczno-alegorycznej w malarstwie. Malował sceny o tematyce religijnej, antycznej, baśniowej i fantastycznej. Był również autorem scen rodzajowych z życia górali i wizerunków chłopów, w których akcentował folklor i dekoracyjność strojów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group