Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6299
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szlaki w Karkonoszach zamknięte

Środa, 12 grudnia 2018, 8:01
Aktualizacja: Czwartek, 13 grudnia 2018, 4:46
Autor: WAC
Region: Szlaki w Karkonoszach zamknięte
Fot. KPN
Po ostatnich opadach śniegu Karkonoski Park Narodowy zdecydował o zamknięciu dla ruchu turystycznego dwóch szlaków w Karkonoszach.

Zamknięty został szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz zielony przez Łabski Kocioł w kierunku Śnieżnych Stawków do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem.

Dodajmy, że w Karkonoszach ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Jak informują goprowcy, potencjalnych lawin należy spodziewać się w izolowanych miejscach odkładania śniegu przez wiejący wiatr, szczególnie tam, gdzie został on odłożony w miejscach o gładkim podłożu oraz tam, gdzie zachowała się warstwa zmrożonego śniegu z poprzednich opadów. Taka sytuacja dotyczy głównie stromych zboczy na stronach zawietrznych powyżej górnej granicy lasu oraz w kotłach polodowcowych. Na pozostałym terenie śnieg został wywiany przez wiatr. 

Śnieg jest ciągle transportowany przez silnie wiejący północno-zachodni i zachodni (ok.10 m/s w porywach 15 m/s) wiatr i odkładany w formie poduszek śniegowych. Powyżej górnej granicy lasu, od około 1250 m npm w wybranych miejscach grubość pokrywy śniegowej sięga powyżej 50 cm.

W najbliższych dniach przewidywany jest spadek temperatury oraz dalszy przelotne opady śniegu. Na szlakach turystycznych miejscowo utworzyły się zaspy,w partiach szczytowych zamieć śnieżna.

Twoja reakcja na artykuł?

10
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
5
24%
Smuci
0
0%
Złości
5
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group