Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5325
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław - kapielisko Morskie Oko: Szkolni przełajowcy we Wrocławiu,uczniowie jeleniogórskiego ZSET na podium

Środa, 28 kwietnia 2010, 19:01
Aktualizacja: Wtorek, 17 maja 2011, 19:10
Autor: arec
Wrocław - kapielisko Morskie Oko: Szkolni przełajowcy we Wrocławiu,uczniowie jeleniogórskiego ZSET na podium
Fot. Robert Ignaciak
W poniedziałek we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Indywidualnych Biegów Przełajowych. W biegach trasami wokół malowniczego kąpieliska Morskie Oko wystartowało ponad 1200 uczniów z dolnośląskich szkół.

Jelenią Górę reprezentowali zawodnicy, którzy do finału zakwalifikowali się na zawodach przełajowych,organizowanych w marcu przez MOS.

Dobre wyniki osiągnęli jeleniogórzanie ze szkół ponadgimnazjalnych startujący na dystansie 2100 metrów. Trzecie miejsce zajął Aleksander Borkowski z Zespołu Szkół Ekonomiczno Turystycznych, siódmy był Jacek Jolibski z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1, a ósmy Tomasz Kwiatkowski z Zespołu Szkół Elektronicznych.

Wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, biegnących na dystansie 1600 metrów czternasta była Żaklina Gutkowska z ZSET. Na dystansie 3600 metrów drugie miejsce zajął Rafał Matyja z Zespołu Szkół Elektronicznych, a jedenasty był Mateusz Matyja z tej samej szkoły. W klasyfikacji drużynowej chłopców ZSE zajął piąte miejsce, a ZSET dziewiątą pozycję.

Bardzo dobrze spisali się uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze, którzy na co dzień trenują w klubie MKL 12. W biegu na 1800 metrów Wojciech Jardel był piąty, Paweł Kucharczyk jedenasty, a Wojciech Perkowski dziewiętnasty.

Na dystansie 2400 metrów Aleksandra Oreszczuk była jedenasta. Na 2700 metrów szóste miejsce zajął Michał Miler, dwunaste Daniel Becker, czternaste Radosław Paradowski, szesnaste Krzysztof Sypniewski, a dwudziesty był Sebastian Pucek. W klasyfikacji drużynowej chłopcy z Gimnazjum nr 3 zajęli drugie miejsce, a dziewczęta trzynastą pozycję.

Wyjazd młodych przełajowców do Wrocławia zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group