Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2451
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Szkocki dar dla uchodźców

Sobota, 26 marca 2022, 6:12
Autor: WAC
Powiat: Szkocki dar dla uchodźców
Fot. WAC
Jelenia Góra była w ostatnich dniach przystankiem na trasie konwoju z pomocą humanitarną dla Ukraińców zorganizowanego przez szkocką fundację charytatywną Masive Outpouring of Love oraz międzynarodową grupę wolontariuszy OPIR.

Dzięki ofiarności Szkotów, którzy niemal od razu po wybuchu wojny na Ukrainie otwarli swoje serca udało się zebrać wiele produktów pierwszej potrzeby, w tym przyborów toaletowych, ubrań dla dzieci i dorosłych, pieluch, artykułów dla niemowląt oraz kosmetyków. Wszystkie one zostały zapakowane na dwa duże samochody ciężarowe oraz cztery VAN – y. Część darów została rozwieziona w miejsca pobytu Ukraińców na terenie Kotliny Jeleniogórskiej m.in. w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej, w Podgórzynie i Szklarskiej Porębie. Reszta pojedzie za wschodnią granicę.

Jednym z inicjatorów zbiórki był pochodzący z Jeleniej Góry, a obecnie mieszkający wraz z narzeczoną Nathalie Holbroock w Edynburgu Jacek Hübner.

Gdy wybuchła wojna na Ukrainie poczuliśmy, że musimy coś zorganizować aby wspomóc naszych wschodnich sąsiadów - mówi J. Hübner. - W międzyczasie skontaktowała się z nami znajoma, która wspomniała, że jej rodzice organizują konwój do Polski z pomocą dla Ukraińców i czy możemy jakoś pomóc. W ten sposób podjęliśmy współpracę z fundacją MOOL. Oprócz pomocy rzeczowej udało się zebrać ponad 20 tysięcy funtów. Za te pieniądze kupimy w Polsce żywość i agregaty prądotwórcze, które chcemy dostarczyć na wschodnią granicę oraz w zależności od obecnej sytuacji na Ukrainę, do Lwowa.

Twoja reakcja na artykuł?

17
71%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
17%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group