Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6449
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkocka zabawa w „Muflonie”

Wtorek, 28 października 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:08
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Szkocka zabawa w „Muflonie”
Fot. Mestra
Miniona niedziela (26.10.) upłynęła pod znakiem szkockiej kraty i radosnej, skocznej zabawy. Wszystko za sprawą kolejnego Poranka Rodzinnego z Bolkiem i Lolkiem dookoła świata, organizowanego cyklicznie raz w miesiącu w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Tym razem Bolek i Lolek zatrzymali się w Szkocji. Poza projekcją bajek, w czasie których sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury „Muflon” zamieniła się w kino, uczestnicy niedzielnej imprezy poznali znaczenie szkockich imion i zaśpiewali piosenkę o starym McDonaldzie. Dzieci dowiedziały się również, że narodowym szkockim instrumentem muzycznym są dudy, a spódniczka noszona przez mężczyzn nazywa się kilt. Wspólnie zatańczyli też szkocki taniec i namalowali ogromnego potwora z Loch Ness, a w trakcie warsztatów plastycznych odpowiadali na pytanie: dlaczego Szkoci noszą spódniczki? Na zakończenie spotkania rozlosowane zostały nagrody od sponsorów.

– Bardzo podobał nam się dzisiaj szkocki taniec, a naszemu synkowi malowanie wielkiego potwora z Loch Ness. No i oczywiście bajki z Bolkiem i Lolkiem. Wspaniałe jest to, że takie niedzielne poranki filmowe połączone są z twórczą zabawą, w której biorą udział i dzieci, i rodzice – mówiła mama 5-letniej Hani.

Kolejne spotkanie już 16 listopada – razem z Bolkiem i Lolkiem uczestnicy wybiorą się tym razem w sam środek afrykańskiej dżungli.

Partnerami Poranków Rodzinnych są: Termy Cieplickie Sp. z o.o., Jelenia Plast Sp. z o.o., Czekoladziarnia, Sklep Mały Bucik, Poduszki dla dzieci Lillop, Sklep internetowy Dziecko i My, Hotel Gołębiewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group