Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9827
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Wyrypa: Szklarska Wyrypa na rozpoczęcie wakacji

Piątek, 25 czerwca 2010, 18:54
Aktualizacja: 18:57
Autor: arec
Szklarska Wyrypa: Szklarska Wyrypa na rozpoczęcie wakacji
Fot. organizator
Już jutro w Szklarskiej Porębie wystartuje rajd przygodowy Szklarska Wyrypa. Jedną z nagród dla uczestników rajdu będzie darmowe uczestnictwo w Przejściu dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza.

Start zaplanowano na godzinę 18. Zawodnicy wyruszą na trasę o dystansie 120 km.

Organizatorzy wyjaśniają jak będzie wyglądać rywalizacja: rajd ten polega na pokonaniu na podstawie dostarczonych przez organizatorów map, schematów i opisów trasy wyznaczonej przez organizatorów. Na trasie uczestnicy będą mieli do wykonania zadania specjalne związane z poruszaniem się na linach oraz odcinki specjalne, polegające na zbadaniu jakiegoś rejonu i odnalezieniu punktów kontrolnych. Potwierdzeniem obecności na punkcie jest perforacja na karcie startowej wykonana przy pomocy perforatora, typowego dla biegów na orientację.

Zawodnicy startujący w zawodach będą musieli pokonać trasę pieszo oraz rowerem (odpowiednio 27 km i 92 km). - Trasa będzie przebiegać po terenach leśnych, drogach, łąkach, bezdrożach, a także w terenie miejskim – wyjaśniają organizatorzy. Rywalizować będą zespoły dwuosobowe startujące w kategoriach open (mężczyźni) oraz mix (zespół przynajmniej z jedną kobietą w składzie). Limit czasu na pokonanie całej trasy to 18 godzin.

Organizatorami zawodów są Sport Izery oraz Szkoła Górska Wyrypa. Patronat medialny nad imprezą objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1234
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group