Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6839
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Szklarska Poręba – miasto bez smogu

Wtorek, 12 grudnia 2017, 10:01
Aktualizacja: 18:49
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Szklarska Poręba – miasto bez smogu
Fot. WAC
Jak wynika z raportu opublikowanego przez Polski Alarm Smogowy, Szklarska Poręba znalazła się na zaszczytnym trzecim miejscu miast w Polsce o najczystszym powietrzu. Miasto pod Szrenicą wyprzedziły tylko nadmorskie Gdynia i Sopot.

Polski Raport Smogowy stworzył raport w oparciu o najnowsze dane o pomiarach pochodzących z wszystkich stacji pomiarowych w Polsce i ujmujących rok 2016. Przygotowano zestawienie najbardziej zanieczyszczonych i najczystszych miast w Polsce uwzględniając pomiary pyłu PM10, czyli o wielkości do 10 mikrometrów oraz rakotwórczego benzo(a)pirenu.

W każdym z zestawień ujęte zostały tylko te miejscowości, w których znajdowała się stacja pomiarowa. W Szklarskiej Porębie pomiary prowadzono w okresie od 14 stycznia do 15 grudnia 2016 roku, zaś stacja monitorująca jakość powietrza była usytuowana przy ul. 1 Maja 32. Jak wynika z otrzymanych od Wojewódzkiego Ośrodka Ochrony Środowiska we Wrocławiu danych w okresie, gdy prowadzono pomiary w mieście pod Szrenicą nie zanotowano ani razu przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza.

- Tak wysokie miejsce naszego miasta w tym zestawieniu bardzo nas cieszy – mówi burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf. - Jest to efekt długoletniej polityki samorządu, dzięki której w mieście nie ma zbyt wiele pieców stałopalnych, które zanieczyszczają atmosferę. Od dawna w Szklarskiej Porębie stosowany był system zachęt w postaci ulg w podatkach lokalnych w zamian za wymianę systemu ogrzewania na gazowe lub elektryczne – podkreśla burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group