Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6873
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szklana pułapka na Konopnickiej

Poniedziałek, 2 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 października 2006, 21:59
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Szklana pułapka na Konopnickiej
Fot. Angelika Grzywacz
Zbita szyba w zrujnowanej kamienicy „narobiła” w poniedziałek sporo zamieszania w śródmieściu.

Zastęp straży pożarnej, strażnicy miejscy, wóz bojowy zaniepokoiły mieszkańców starówki i przechodniów.
Ich bezpieczeństwu zagrażała stłuczona szyba w oknie jednej z kamienic. Szkło w każdej chwili mogło spaść na ruchliwy deptak i poważnie ranić, a nawet zabić ludzi, którzy tamtędy przechodzą.

Na szczęście zapobiegli temu pożarnicy. – Jeden z nich wspiął się po drabinie na drugie piętro i sam wybił szybę likwidując zagrożenie. Strażaków powiadomili o tym strażnicy miejscy – relacjonuje starszy ogniomistrz Robert Łopata.

Kamienica jest zrujnowana i niezamieszkana. Psuje krajobraz ulicy Konopnickiej, przy której pozostałe domy mają estetyczne elewacje. O niebezpieczeństwie informuje wywieszone na budynku ostrzeżenie o remoncie i spadających odłamkach.

W poniedziałek ekip remontowych nie było. – Niewiadomo, kto jest właścicielem budynku. Musielismy wejść po drabinie. Drzwi są zamknięte na głucho – mówił jeden ze strażaków.

Okoliczni mieszkańcy zaznaczają, że opuszczoną kamienicę często plądrują złomiarze. – Boimy się, że ten dom runie – podkreślają ludzie.

Jak dowiedzieliśmy się w wydziale architektury urzędu, kamienica została około rok temu kupiona przez inwestora z Legionowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group