Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8434
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szeroko otwarte drzwi w Gimnazjum nr 3 i ZSE

Niedziela, 12 kwietnia 2015, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szeroko otwarte drzwi w Gimnazjum nr 3 i ZSE
Fot. Przemo
Dla uczniów, którzy zdecydowali się wczoraj (11.04) odwiedzić szkołę przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze przygotowano ćwiczenia z fizyki, matematyki, języków obcych, a także zajęcia ruchowe. Popularna „Dwunastka” słynie z sukcesów w lekkiej atletyce i właśnie o takim profilu funkcjonuje w gimnazjum klasa sportowa.

- W tym roku planujemy utworzyć klasę łączoną: lekkoatletyczno-pływacką – powiedział dyrektor Mirosław Ciesielski. Zajęcia z pływania mają się odbywać na pobliskim basenie przy Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej.

Gimnazjum nr 3 i Zespół Szkół Elektronicznych nie stawia tylko na sport. Po przeniesieniu „Elektronika” w 2010 roku na Grunwaldzką cały czas rozwija się pracownia, w której uczniowie nabywają praktycznych umiejętności.

- Od 2010 r. praktycznie budujemy bazę dokształcenia uczniów w zawodach od początku. Zbiegło się to również ze zmianą podstawy programowej, która w znacznym stopniu kładzie nacisk na kształcenie praktyczne. W budowie tej bazy wykorzystywaliśmy umiejętności uczniów. Wszystko zostało tu wykonane przy współpracy uczniów pod nadzorem nauczycieli zawodu – mówił dyrektor.

W technikum elektronicznym zajmujemy się głównie trzema obszarami, to: telewizja (naziemna i satelitarna), a więc odbiór i dystrybucja sygnałów telewizyjnych a także wszelkiego rodzaju systemy alarmowe – systemu nadzoru, monitoringu, kamery przemysłowe oraz eksploatacja wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych – wymienia nauczyciel przedmiotów informatycznych Andrzej Wojciechowski.

Na zajęciach można więc zdobyć umiejętności związane z elektroniką użytkową, w tym nawet z odbiornikami radiowymi czy analogowymi. Podsłuchy też? - padło pytanie z sali. – O tym właśnie mówimy – powiedział z uśmiechem Andrzej Wojciechowski. - Podsłuchy i łamanie szyfrów – dodaje Zbigniew Czyż. Łamanie zabezpieczeń i wprowadzanie swoich to jest taki konik pasjonatów elektroniki. Mieliśmy kiedyś ucznia, który ściągał wszelkiego rodzaju wirusy. Wyłapywał je i natychmiast przez sieć w pracowni próbował je rozpuszczać po wszystkich komputerach. Namierzyliśmy go dość szybko i dał sobie z tym spokój, ale był w tym dobry – opowiada nauczyciel przedmiotów elektronicznych.

Dyrektor Mirosław Ciesielski zdradza, że na najbliższy rok szkolny planuje otworzyć cztery klasy w technikum. - W gimnazjum planujemy otworzyć trzy klasy, ale liczymy po cichu na cztery – mówi.

Do kolejnego etapu edukacji po podstawówce zgłaszają się rodzice z dziećmi z terenu całego powiatu, a szkołą ponadgimnazjalną dyrekcja stara się zainteresować również osoby z Gryfowa Śląskiego, Chełmską Śląskiego czy Bolesławca. Duży nacisk kładzie się tu przede wszystkim na odpowiednie przygotowanie do matury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group