Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9671
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szef gangu zatrzymany

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 10:02
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2020, 8:32
Autor: WAC
Region: Szef gangu zatrzymany
Fot. CBŚP
Częste zmiany wizerunku i tożsamości nie uchroniły go przed ujęciem. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z antyterrorystami z Wrocławia zatrzymali Aleksandra C., który kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się oszustwami.

Zatrzymany mężczyzna był także poszukiwany m.in. europejskim nakazem aresztowania wystawionym przez sąd w Gorzowie Wlkp. i pięcioma listami gończymi wystawionymi przez sądy: w Gorzowie Wlkp. i we Wrocławiu oraz prokuraturę w Rawiczu. Mężczyzna był ścigany za oszustwa lub przywłaszczenia.
49-latek wpadł w okolicach Lubania. Tam ukrywał się mając już nową tożsamość. Przedstawiał się jako Amerykanin, ale posługiwał się dokumentami angielskimi. Prowadził bardzo wystawny tryb życia, przy czym nikt ze znajomych nie miał świadomości skąd pochodzą pieniądze. Według śledczych jego majątek pochodził z oszustw.

Aleksander C. często zmieniał swój wizerunek. Raz stawał się bardzo eleganckim dżentelmenem jeżdżącym limuzyną z osobistym szoferem, by po chwili zachowywać się i ubierać jak wysportowany „luzak”. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania odkryto zdjęcia z wizerunkiem poszukiwanego, ale z różnymi fryzurami i kolorami włosów, z brodą i wąsami lub bez, w okularach. Policjanci odkryli również przeróżną  dokumentację wystawioną na nową tożsamość zatrzymanego, ale z jego zdjęciami. Wśród sfałszowanych dokumentów były m.in.: legitymacja amerykańskiej agencji ochrony działającej na terenie niemal całego świata, dokumentacja generała ukraińskich służb antykorupcyjnych, amerykańska legitymacja służb ochrony, dokumenty międzynarodowego instruktora wyszkolenia strzeleckiego, legitymacja włoskiego Carabinieri oraz inne. Wszystkie te dokumenty zostały zabezpieczone i stanowią dowód w sprawie.

W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli m.in. luksusowe samochody i inne pojazdy, drogocenną biżuterię, nowoczesny sprzęt RTV o łącznej wartości ok. 600 tys. zł.  Przejęte mienie zarejestrowane jest na różne osoby, ale według śledczych - ich właścicielem był podejrzany. Policjanci i prokuratorzy ustalają teraz faktyczny majątek należący do podejrzanego, aby zabezpieczyć go w ramach konfiskaty rozszerzonej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanemu zarzut kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie popełnili szereg oszustw. Decyzją Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście zatrzymany został tymczasowo aresztowany.

Twoja reakcja na artykuł?

40
70%
Cieszy
12
21%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
0
0%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group