Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6407
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na normalność za plastikowe nakrętki

Niedziela, 22 kwietnia 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:33
Autor: Angela
Jelenia Góra: Szansa na normalność za plastikowe nakrętki
Fot. Angela
W dalszym ciągu trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla 10–letniej Klaudii, która urodziła się w 6–tym miesiącu ciąży i cierpi na retinopatię wcześniaczą. Jest prawie niewidoma, pomimo tego uczy się SP nr 11 w Jeleniej Górze. Jej mama nawiązała kontakt z kliniką w Chinach, która daje nadzieję na poprawę widzenia Klaudii poprzez zabiegi iniekcji komórek macierzystych. Koszt takiego wyjazdu to około 100 tys. zł. By pomóc dziewczynce firma Vesna zorganizowała „Festyn za nakrętki”.

Jak mówią organizatorzy, do akcji włączyło się już wielu ludzi, którzy przekazali ogromną ilość zbieranych nakrętek. Potrzeby są jednak równie ogromne.
- „Festyn za zakrętki” to akcja, do której zapraszamy wszystkie jeleniogórskie i okoliczne szkoły oraz przedszkola, ale nie tylko. Instytucja, która w do 30 czerwca br. uzbiera najwięcej plastikowych nakrętek, wygra festyn, który nasza firma wspólnie z Olinkiem zorganizuje we wrześniu br. Nakrętki może przekazać każdy – piszą organizatorzy.

Organizatorem konkursu jest firma VESNA bajeczne imprezy oraz pani Ewelina Kwiecińska, mama Klaudii. Do konkursu mogą przystąpić szkoły i przedszkola z Jeleniej Góry i okolic. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 665 045678 lub 501 768 185 oraz pod adresem e-mail: biuro@vesna.pl.

Instytucje chętne do wzięcia udziału w akcji muszą podać swojego adresu e-mail oraz ilości dzieci znajdujących się w danej placówce. Konkurs wygra ta placówka, która w podanym okresie uzbiera najwięcej kilogramów nakrętek w przeliczeniu na jedno dziecko. Nagrodą jest dwugodzinny festyn, który organizatorzy przygotują we wrześniu 2012 r. w miejscu wskazanym przez zwycięzcę. Dodatkowo firma Olinek zapewni zamek dmuchany, a Jeleniogórska Straż Miejska Miasteczko Ruchu Drogowego.

Organizatorzy czekają na uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group