Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3012
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na kolejnego partnera dla „Mechanika”

Czwartek, 19 kwietnia 2018, 7:03
Aktualizacja: 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szansa na kolejnego partnera dla „Mechanika”
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca z firmami różnych branży wpływa pozytywnie na rozwój szkolnictwa w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”. Do grona partnerów może dołączyć jeleniogórska firma Kurowski Group, która działa w branży numizmatycznej.

Podczas dnia otwartego w placówce przy ul. Obrońców Pokoju z ofertą firmy mającej na jeleniogórskim rynku długie tradycje, mogli zapoznać się zarówno gimnazjaliści szukający dla siebie miejsca do edukacji w kolejnym etapie rozwoju, a także uczniowie "Mechanika", którzy byli również zainteresowani nowinkami technologicznymi prezentowanymi przez przedstawicielki Kurowski Group.

Dyrekcja szkoły liczy na nawiązanie współpracy. - Liczba naszych partnerów rośnie w postępie geometrycznym. Bardzo się cieszymy, bo to oni wybierają naszą szkołę do współpracy - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST "Machanik", który liczy na objęcie przez Kurowski Group, patronatu nad klasą o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej. Do tej pory udało się pozyskać patronat nad budowlańcami i mechanikami.

- Na razie współpraca jest w fazie dogadywania, ale pierwsze kroki już wykonujemy, bo szukamy pracowników - powiedziała Małgorzata Bączek, kierownik działu graficznego Kurowski Group. Firma zajmuje się produkcją okołonumizmatyczną, czyli głównie opakowaniami do monet i uszlachetnianiem monet. - Robimy również innowacje. Wprowadziliśmy nową aplikację mobilną QVision, która jest skorelowana z naszymi produktami i pokazuje rozszerzoną rzeczywistość - dodała przedstawicielka jeleniogórskiej firmy, która współpracuje z mennicami z całego świata. Podobne plany współpracy Kurowski Group ma również z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych i jak podkreślają nasi rozmówcy, może to przynieść mnóstwo korzyści dla obu stron.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group