Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6095
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szaleniec chciał się zabić

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 listopada 2007, 18:16
Aktualizacja: Piątek, 9 listopada 2007, 7:17
Autor: Angela
Fot. Angela
Przez wiele lat groził mieszkańcom budynku i zastraszał ich biegając zakrwawiony z siekiera w dłoni. W czwartek upił się i wszedł na dach kamienicy. Zabrał nóż i groził samobójstwem. Negocjacje odwiodły czterdziestolatka od tego zamiaru.

Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie i straż pożarna. Po półgodzinnej rozmowie niedoszły samobójca oddał się w ręce funkcjonariuszy. Mężczyzna był leczony psychiatrycznie.

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Wolności, naprzeciwko strażnicy PSP. Mężczyzna podczas nieudanej próby samobójczej był kompletnie pijany. Strażaków o zajściu zawiadomiła kobieta, która mieszkała z niedoszłym samobójcą. Po wejściu na dach desperat nie mógł zdecydować się, w jaki sposób pozbawi się życia.

– Wszedł na dach, uwiązał sobie linę wokół szyi, do tego wymachiwał dużym nożem i krzyczał, że się powiesi – powiedział kap. Jan Dalidowicz, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo–gaśniczej nr 1.
– Po około pół godzinie udało nam się wraz z sąsiadem, o którego obecność zabiegał desperat, przekonać mężczyznę, żeby zszedł z dachu. W ostatnim czasie to już druga próba samobójcza, przy której interweniowałem, w obydwu przypadkach na szczęście wszystko dobrze się skończyło – dodał.

Z zabrania mężczyzny, który najprawdopodobniej zostanie umieszczony w Zakładzie dla Psychicznie chorych w Bolesławcu cieszą się również lokatorzy budynku. Jak mówią, od wielu lat przeżywali przez niego prawdziwy koszmar, bali się jednak zgłaszać sprawy na policję.

– Któregoś dnia braliśmy drzewo z komórki, a ten człowiek podciął sobie żyły i biegał po budynku zakrwawiony – mówią mieszkańcy. – Co mieliśmy zrobić? Kilka razy zgłaszaliśmy na policję, ale później mieszkańcy zaczęli się bać. Policja nie zawsze przyjeżdżała, a za każdym razem dla kogoś mogło się to skończyć nożem w plecach – dodają.

Desperat wprowadził się do kamienicy po odsiadce w więzieniu. Upijał się notorycznie i tylko w takim stanie wychodził z mieszkania. Terroryzował ludzi, kradł, wybijał szyby w oknach
– Prosimy Boga, żeby go z tego zakładu nie wypuścili, bo jak on wróci, to któregoś razu dojdzie tu do tragedii – obawiają się sąsiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ulyssenardin 8-11-2007 18:40
No i znowu widać jak Policja świetnie sobie radzi z takimi elementami ....” nie zawsze przyjeżdżała”.... Brak słów.....
~ja 8-11-2007 19:47
Ggyby policja go wczesniej zneutralizowala to nie bylo by takiej akcji.................
~aleks 8-11-2007 21:47
po co sie spieszyli, moze wreszcie spelnil by swoja obietnice.
~mmbox 8-11-2007 22:55
jaka szkoda że negocjacje się powiodły......
~Stanleyowsky 8-11-2007 23:07
(Ironia mode on) mimo wyczerpującej środowej akcji zatrzymania niebezpiecznego rozpijacza nieletnich w barze - funkcjonariusze byli czujni jak ważka i prężni jak sprężynka. A tak na serio - jak długo i jak często - osoby z rozchwianą psychiką i osobowością - będą terroryzować normalnych ludzi? Czy procedura ubezwłasnowolnienia - nie wymaga liberalizacji?
~ 9-11-2007 3:41
wielkie brawa i poklony,dla naszej dzielnej policij!!!!!
~ 9-11-2007 3:44
ciekawe ze wogole przyjechali,bo przewznie paliwa im brakuje:))
~zenek2 9-11-2007 8:33
w obydwu przypadkach na szczęście wszystko dobrze się skończyło – dodał. czy tu na szczescie to bym sie sprzeczal
~Patol 9-11-2007 9:06
Mogli mu pozwolić na samobójstwo. Jednego oszołoma mniej by było. Po co taki margines ratować? Szkoda pieniędzy podatników. Pewnie zasiłek też dostaje:/ Pasożyt społeczny jeden :/
~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 9-11-2007 11:05
Co za bzdura ja mieszkałam w tym domu, siekiera zakrwawiona, noże? Bez jaj, prawdziwy koszmar to był jak disco polo na cały regulator puszczał a takich bzdur nie piszcie...
~PRZECZYTAJ! 9-11-2007 13:21
Tak narzekacie na ta policję, to sami idźcie i zobaczcie jak to fajnie użerać się z jakimiś pijakami i menelami! Zawsze w takich sytuacjach wszyscy narzekaja na policjantow, wiec moze ci co narzekaja niech sami ida do policji, przeciez jest duzo wolnych wakatow. Ciekawe co wtedy powiedza ci co sie tak wymadrzaja i narzekaja!
~Do Przeczytaj ! 9-11-2007 14:18
Pewnie jesteś policjantem ! Policja ma być skuteczna, bo żyje z naszych podatków. A gdyby Ciebie jakiś czub całe lata teroryzował i ktoś taki jak Ty twoją tagedię by nazwał wmądrzaniem- jakbyś się czuł ? Myślę, że czas skonczyć z rządami wszelkiego rodzaju meneli, chuliganów , alkohol itp. W Jeleniej Górze odnosi się wrażenie , że Władze z Policją na czele zamiast chronić uczciwych- chronią tych nieuczciwych Pozdrawiam: EBE
~do PRZECZYTAJ! 9-11-2007 14:38
"Od tego są oni, od tego są, są oni!"
~xxx 13-11-2007 20:20
mamy wolność i swobody obywatelskie za komuny przyjechała by milicja i tak mu pałami wpie....... ,że przez najbliższy miesiąc nie mógłby się nawet ruszyć i jestem pewny że by się uspokoił a dzisiaj policja straż negocjator dla KOGO?jakiegoś śmiecia zapitego,kto za to zapłaci ????
~hele 13-11-2007 20:38
a moze to dawid .....tez troszke jest nie po0wany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group