Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7599
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szał operetki w filharmonii

Czwartek, 13 maja 2010, 20:15
Aktualizacja: 20:16
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Szał operetki w filharmonii
Fot. Gabi
Wczorajszy wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej upłynął pod znakiem „Muzy podkasanej”, czyli operetki. Była to druga odsłona Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej.

Nasi filharmonicy zagrali pod batutą Lesława Sałackiego. Wystąpiły dwie sopranistki: Anna Dzionek i Aleksandra Janiszewska oraz baryton Zbigniew Macias. Wszyscy związani są z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Lesław Sałacki gościł także w zeszłym roku także w ramach festiwalu i z muzyka operetkową.

W pierwszej części wysłuchać można było utworów z takich operetek jak: Clivia, Baron Cygański, Ptasznik z Tyrolu, Wiktoria i jej huzar oraz Noc w Wenecji. Z dużym wdziękiem została wykonana piosenka „Pardon madame” Paula Abrahama. Zaśpiewali ją Aleksandra Janiszewska i Zbigniew Macias.

Druga część także obfitowała w operetkowe hity. Posłuchać można było utworów z operetek Johanna Straussa ( Tysiąc i jedna noc, Zemsta nietoperza, Baron Cygański) , Jakuba Offenbacha Opowieści Hoffmanna i Clivia oraz Gioacchino Rossiniego Cyrulik Sewilski. Wielki entuzjazm wzbudził „Duet kotów” z Cyrulika Sewilskiego.

Widzowie po każdym utworze bili mocno brawo. Pięknie śpiewał Zbigniew Macias. Anna Dzionek poza tym, że dobrze śpiewała świetnie czuła się na scenie i bawiła się z publicznością. Była przy tym bardzo ujmująca. Natomiast Aleksandra Janiszewska śpiewała bardzo ładnie, ale czuć było też spięcie.
Bardzo ładnie wybrzmiewały duety. Publiczność nie chciała, aby muzycy i śpiewacy opuścili scenę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group