Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7317
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Symbole Światowego Dnia Młodzieży w Jeleniej Górze

Sobota, 5 marca 2016, 9:10
Aktualizacja: 9:13
Autor: Jel
Jelenia Góra: Symbole Światowego Dnia Młodzieży w Jeleniej Górze
Fot. Archiwum
Już za 5 miesięcy rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, do których od 2013 roku trwają przygotowania w całej Polsce, także w Jeleniej Górze. – Jednym z sygnałów o bezpośrednim przygotowaniu jest rozpoczynająca się jutro (6.03) peregrynacja (pielgrzymka/wędrówka) Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani – informuje ks. Robert Bielawski, koordynator ŚDM w Jeleniej Górze.

Tego dnia symbole ŚDM, które od 30 lat nieustanne krążą po różnych miejscach: szkołach, więzieniach, kościołach itd. przyjadą do Jeleniej Góry, by do 8 marca przebywać wśród młodych ludzi z campusu jeleniogórskiego.

Uroczyste rozpoczęcie nastąpi na mszy św. o godz. 18:00 w Bazylice św. Erazma i Pankracego, której będzie przewodniczył biskup Marek Mendyk, przewodniczący komisji wychowania katolickiego w Episkopacie Polski. Po Eucharystii będzie adoracja i czuwanie przy symbolach ŚDM do godz. 22:00.

Następnego dnia o godz. 9:30 w Sobieszowie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się „Ekstremalna Droga Krzyżowa na Chojnik” w której wezmą udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group