Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5310
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Symbol wiary w obiektywie Tadeusza Biłozora

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 19 kwietnia 2015, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2015, 15:30
Autor: Manu
Fot. BM
Wczoraj (18.04, w sobotę) w Galerii “Pod Brązowym Jeleniem” otwarto sakralną wystawę fotograficzną Tadeusza Biłozora pt. “Symbol wiary”. Ekspozycję można zwiedzać do 15 maja. Wstęp wolny.

W imieniu dyrektora JCK Jarosława Gromadzkiego i własnym powitała wszystkich oraz przedstawiła pokrótce tematykę wystawy i jej autora Maria Szubart, opiekunka Galerii “Pod Brązowym Jeleniem”. Na wernisażu zjawili się zaproszeni goście, m.in.: wiceprezydent Jeleniej Góry – Mirosława Dzika, jedna z najbardziej rozpoznawalnych jeleniogórskich fotografek Janina Peikert, prezes Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii – Dariusz Goetze, były dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze – Andrzej Paczos, opiekunka dwóch galerii Osiedlowego Domu Kultury (“Promocje” i “Hall”) – Dorota Leszczyłowska, rodzina autora, liczni znajomi oraz członkowie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ekspozycja sakralna stanowi podsumowanie ośmioletniej pracy Tadeusza Biłozora, a jednocześnie daje wyraz jego fotograficznej pasji. Wystawa złożona jest z 33 fotografii, przedstawiających główne znaki rozpoznawcze dla Kościoła Rzymskokatolickiego. Znalazły się tu fotografie odwołujące się bezpośrednio do symboli religijnych. Tymi symbolami wiary są stroje liturgiczne, a przede wszystkim portrety stuł, używanych w liturgii. Stuła jako szata liturgiczna przedstawiona jest na różnych tłach i konfesjonałach.

Tadeusz Biłozor jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1978), gdzie pełnił liczne funkcje i obecnie jest prezesem JTF-u. Za swoją twórczość uhonorowany został licznymi nagrodami i wyróżnieniami, zarówno w Jeleniej Górze jak i w Polsce. W roku 2003 Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców przyznała mu status artysty fotografa. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in.: “Elektrownie”, “Enduro 95”, “Fascynujące detale”, “Fotografia”, “Karkonosze”, “Licheń i nie tylko” i “Sanktuarium w Dąbrowicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~fotograffff 19-04-2015 21:42
To nie Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne tylko Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Fotograficznej, żadnej w tym sztuki a tylko bolące ręce od kurczowego trzymania się swoich posad. szkoda że młodzi ambitni fotografowie nie dostąpią zaszczytu pokazania swoich prac bo wszystkie miejsca obstawiają 100 letni członkowie i członkinie JTF. smutne to jak całe nasze miasto
~Do ~ 19-04-2015 22:10
~fotograffff-A,,, Człowieku, to zapisz się do Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Chętnie obejrzymy Twoje zdjęcia.
~fotograffff 20-04-2015 0:27
do ~Do~ gdybyś był członkiem... a wnioskuję że nie jesteś to zapewne byś wiedział że do zapisania się do Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Fotograficznej potrzeba polecenia innych "członków" !!! a jeżeli nie należysz do "członków" lub nie jesteś w ich magicznym kręgu to polecenia nie dostaniesz a co za tym idzie nie zostaniesz "członkiem" . zresztą widać po zdjęciach kto odwiedza wszystkie wystawy .... sami członkowie :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group