Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 7105
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sygietyńskiego do odbioru

Niedziela, 15 maja 2011, 8:56
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Sygietyńskiego do odbioru
Fot. Angela
Nowa nawierzchnia, chodniki, dodatkowe miejsca parkingowe – to najważniejsze elementy, które złożyły się na całość kompleksowej przebudowy ul. Sygietyńskiego na Zabobrzu. Wczoraj wykonawca zakończył prace znakowaniem ulicy znakami poziomymi. W najbliższych dniach planowany jest odbiór techniczny. Koszt prac to 1 mln 252 tys. zł.

Prace przy przebudowie ul. Sygietyńskiego trwały od maja minionego roku. Początkowo wykonawca, Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, zapowiadał, że inwestycję zakończy do grudnia 2010 roku, jednak prace przyblokowała pogoda.
Przy remoncie nawierzchni drogi wykorzystano nową technologię, którą na obecną nawierzchnię nałożona została stalowa siatka przykryta asfaltem.

- Jest to nowa technologia, ale cieszy się bardzo dobrymi opiniami w miastach, gdzie ją zastosowano. Siatka amortyzuje bowiem nacisk pojazdów dzięki czemu nawierzchnia się nie kruszy. Jeśli sprawdzi się w tym miejscu, będziemy ją stosować przy innych remontach dróg – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W ramach prac wymieniono istniejące chodniki oraz dobudowano fragment chodnika od skrzyżowania do Kościoła. Chodniki częściowo zostały też przystosowane do ruchu rowerowego. Na wniosek mieszkańców, na części pasów zieleni zostały wybudowane nowe miejsca parkingowe. Wymieniono oświetlenie.
Na remont tej ulicy mieszkańcy czekali ponad dwadzieścia lat, bowiem jej nawierzchnia przypomina szwajcarski ser.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group