Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7981
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Swingowo– jazzowe rytmy w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 13 lipca 2015, 8:19
Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca 2015, 7:19
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Swingowo– jazzowe rytmy w Parku Zdrojowym
Fot. Karolina Matusewicz
Czeski zespół Swing Sextet był gwiazdą kolejnej odsłony z cyklu Letnich Koncertów Promenadowych, które odbywają się co niedzielę w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach.

Muzyczna podróż z pochodzącym z miasta Náchod w Czechach zespołem, przeniosła mieszkańców Jeleniej Góry, turystów i kuracjuszy do Stanów Zjednoczonych lat 30-tych i 40-tych XX wieku, kiedy to królował swing i jazz.

Swing Sextet tworzą: Emerich Drtina (lider), Antonín Doležal, Milan Felgr, Pavel Tham, Petr Drašnar, Tomáš Katschner i Zdeněk Beran, ale do Jeleniej Góry przyjechali w powiększonym składzie i z gościnnie występującą wokalistką.

Zespół powstał w 1993 roku i stale się rozwija, balansując między stylami, takimi jak: dixieland, mainstream czy ragtime. Koncertuje nie tylko w Czechach, ale i w Polsce.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć jazzowe standardy z repertuaru m.in. D. Ellingtona czy C. Bassie, a także improwizowane solówki instrumentalne. Koncert został przez słuchaczy przyjęty entuzjastycznie. Mimo że lider zespołu mówił do słuchaczy w języku czeskim, przekaz był zrozumiały i wszyscy świetnie się bawili.

Organizatorem Letnich Koncertów Promenadowych, które odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 16.00 w cieplickim parku, jest Zdrojowy Teatr Animacji i Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group