Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6506
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Święty Krzysztofie, módl się za kierowców!

Sobota, 26 lipca 2008, 10:35
Aktualizacja: 11:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Święty Krzysztofie, módl się za kierowców!
Fot. TEJO
Z tym apelem występowali księża podczas piątkowych nabożeństw odprawianych w intencji kierujących w dniu patrona wszystkich zmotoryzowanych i rowerzystów – świętego Krzysztofa.

Sama modlitwa może pomóc, ale nie zapewni bezpieczeństwa na drodze. Potrzebna jest rozwaga za kierownicą i taka postawa, aby wykluczyć uczynienie krzywdy bliźniemu.

Jakże często w pojeździe zaczepiony jest o lusterko różaniec, a wizerunek świętego Krzysztofa umieszczany jest w widocznym miejscu. Patron kierowców zdobi breloczki i inne samochodowe gadżety. – Dzieje się tak, niestety, nierzadko w sprzeczności z tym, co wyczyniają posiadacze tak ozdobionych samochodów na drogach – mówi ks. Dominik Kociołek, misjonarz z Warszawy.

Modlitwy w dzień patrona użytkowników dróg mają na celu uzmysłowić wiernym, aby zasady Dekalogu urzeczywistniali również za kierownicą. Kościół wielokrotnie napomina kierowców piratów, a niektórzy hierarchowie podkreślają, że z łamania przepisów i pirackiej jazdy też należy się spowiadać.

W piątek po wieczornej mszy św. w intencji zmotoryzowanych i rowerzystów, ks. prałat Bogdan Żygadło wyszedł przed kościół św. Erazma i Pankracego, aby pobłogosławić i pokropić wodą święconą auta wiernych. Od nowiutkich vanów, po nieco już zużyte skody. Ksiądz dziekan błogosławił także rowerzystom. Niech te krople wody przetrą oczy wielu kierowców, którzy po wyjściu z kościoła szaleją na drogach zapomniawszy o tym, co usłyszeli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group