Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6242
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Świętowano Dni Jeżowa Sudeckiego

Poniedziałek, 27 maja 2013, 6:18
Aktualizacja: Wtorek, 28 maja 2013, 6:30
Autor: Marcelina Cieślak/Sebastian Rogacki
Jeżów Sudecki: Świętowano Dni Jeżowa Sudeckiego
Fot. Marcelina Cieślak/Sebastian Rogacki
Loteria fantowa, dmuchany zamek, tor przeszkód dla dzieci, rzucanie workiem do celu, konkurencje przy udziale strażaków, układanie puzzli z wizerunkiem Nadleśnictwa z Lwówka Śląskiego, pokazy klubu modelarskiego – to tylko niektóre atrakcje, które organizatorzy przygotowali na tegoroczne Dni Jeżowa Sudeckiego trwające przez weekend (24–26.05.br.).

Obchody rozpoczęły się w piątek (24.05) konkursem ortograficznym o „Pióro Wójta” oraz koncertem szkolnego chóru w sali Domu Ludowego.

W sobotę, na którą przygotowano najwięcej atrakcji, frekwencja dopisała pomimo niesprzyjającej pogody. Około południa odbył się mecz młodzików na murawie stadionu, a po nich rozpoczęto wielkie przygotowania do głównej części festynu.

- Cieszę się, że przyszło tak wielu mieszkańców z dziećmi, dla których przygotowaliśmy najwięcej atrakcji – mówił Dariusz Mierzwiński, prezes Stowarzyszenia Sołectwo Jeżów Sudecki, współorganizator imprezy. – Nasze festyny mają integrować mieszkańców Jeżowa Sudeckiego. Zbierane są też pieniądze na tablicę upamiętniającą dawnych mieszkańców - dodał.

Na nudę nie mogli narzekać najmłodsi uczestnicy festynu, dla których przygotowano szereg atrakcji od zabawy na dmuchanym zamku poprzez gry i zabawy na płycie boiska kończąc na lepieniu z gliny ulubionej postaci z bajki czy serc z okazji Dnia Matki, ani dorośli.

Podczas festynu można było zjeść potrawy z grilla oraz kupić ciasto upieczone przez mieszkanki. Był też pokaz lotów modeli szybowców, stworzonych własnoręcznie przez członków klubu modelarskiego w Jeżowie Sudeckim, a pielęgniarki z jeleniogórskiego szpitala badały chętnym ciśnienie.

Imprezę zakończyła zabawa na powietrzu. Organizatorami festynu były Rada Gminy oraz Rada Sołecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group