Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2497
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świętowano Dni Jeżowa Sudeckiego

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Poniedziałek, 27 maja 2013, 6:18
Aktualizacja: Wtorek, 28 maja 2013, 6:30
Autor: Marcelina Cieślak/Sebastian Rogacki
Fot. Marcelina Cieślak/Sebastian Rogacki
Loteria fantowa, dmuchany zamek, tor przeszkód dla dzieci, rzucanie workiem do celu, konkurencje przy udziale strażaków, układanie puzzli z wizerunkiem Nadleśnictwa z Lwówka Śląskiego, pokazy klubu modelarskiego – to tylko niektóre atrakcje, które organizatorzy przygotowali na tegoroczne Dni Jeżowa Sudeckiego trwające przez weekend (24–26.05.br.).

Obchody rozpoczęły się w piątek (24.05) konkursem ortograficznym o „Pióro Wójta” oraz koncertem szkolnego chóru w sali Domu Ludowego.

W sobotę, na którą przygotowano najwięcej atrakcji, frekwencja dopisała pomimo niesprzyjającej pogody. Około południa odbył się mecz młodzików na murawie stadionu, a po nich rozpoczęto wielkie przygotowania do głównej części festynu.

- Cieszę się, że przyszło tak wielu mieszkańców z dziećmi, dla których przygotowaliśmy najwięcej atrakcji – mówił Dariusz Mierzwiński, prezes Stowarzyszenia Sołectwo Jeżów Sudecki, współorganizator imprezy. – Nasze festyny mają integrować mieszkańców Jeżowa Sudeckiego. Zbierane są też pieniądze na tablicę upamiętniającą dawnych mieszkańców - dodał.

Na nudę nie mogli narzekać najmłodsi uczestnicy festynu, dla których przygotowano szereg atrakcji od zabawy na dmuchanym zamku poprzez gry i zabawy na płycie boiska kończąc na lepieniu z gliny ulubionej postaci z bajki czy serc z okazji Dnia Matki, ani dorośli.

Podczas festynu można było zjeść potrawy z grilla oraz kupić ciasto upieczone przez mieszkanki. Był też pokaz lotów modeli szybowców, stworzonych własnoręcznie przez członków klubu modelarskiego w Jeżowie Sudeckim, a pielęgniarki z jeleniogórskiego szpitala badały chętnym ciśnienie.

Imprezę zakończyła zabawa na powietrzu. Organizatorami festynu były Rada Gminy oraz Rada Sołecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jt 27-05-2013 10:12
I bardzo dobrze że coś się dzieje i robi a nie tylko tylko ciągle narzeka i marudzi.
~Oj... 27-05-2013 11:30
A zdjęcia jak zwykle jakaś masakra. Może lepiej pójść w jakość a nie w ilość...
~Rico 27-05-2013 17:01
a co to w Jeżowie przyszło na festyn tylko 15-20 osób ? słaba reklama chyba była, lub może coś innego przeszkodziło ?
~ciekawy 27-05-2013 18:31
Coś Wójt słabo się zaangażował, na żadnej fotce go nie ma, pewnie wolał wygrzewać się w domku niż z chłopami w polu spotkać ! ! ! Cóż jaka władza, taka wiocha ! ! !
~Przerzutka 27-05-2013 20:30
Nie wiem kto robił zdjęcia? Cały reportaż nie trzyma się kupy ni d... Foty robione byle jak, bez wykadrowania postaci, takie pstrykanie dzieciaka na lewo i prawo, potem zgranie wszystkiego barachła z aparatu na portal bez żadnej selekcji.Dla mnie PORAŻKA. Redaktorzy to już nie pierwszy raz !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group