Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6044
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świętowaliśmy w miarę spokojnie

Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 11:37
Aktualizacja: 11:37
Autor: TEJO
Czterech nietrzeźwych kierowców, kilka niegroźnych kolizji i żadnego wypadku drogowego – oto poświąteczny bilans policji jeleniogórskiej. Poza tym było jak zwykle w święta: awantury domowe wszczynane przez pijanych biesiadników i zakłócanie ciszy nocnej.

Jeden z zatrzymanych kierowców, którzy prowadzili samochód na dwóch gazach, dodatkowo kierował autem wbrew zakazowi sądowemu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Komarnie. Mężczyzna był również poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego w celu odbycia kary więzienia za inne przestępstwa.

Podczas świąt policjanci drogowi w Jeleniej Górze pełnili wzmożone służby mające na celu zapewnienie płynności ruchu do miejscowości turystycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Ukarali 27 kierowców na przekroczenie dozwolonej prędkości na drodze Jelenia Góra – Szklarska Poręba oraz na drodze do Karpacza.

Ponadto fotoradar umieszczony na Jana Pawła II w Jeleniej Górze 27 grudnia 2009 roku tylko przez trzy godziny zarejestrował 30 kierowców, którzy przekroczyli prędkość na tym docinku drogi. Wkrótce zostaną o tym powiadomieni i ukarani mandatami.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie również interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Policja pomogła też czterem zamroczonym alkoholem mężczyznom, którzy nie mieli siły dojść tam, dokąd chcieli. Odwieziono ich do domu bądź do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group