Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świętowaliśmy w miarę spokojnie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 11:37
Aktualizacja: 11:37
Autor: TEJO
Czterech nietrzeźwych kierowców, kilka niegroźnych kolizji i żadnego wypadku drogowego – oto poświąteczny bilans policji jeleniogórskiej. Poza tym było jak zwykle w święta: awantury domowe wszczynane przez pijanych biesiadników i zakłócanie ciszy nocnej.

Jeden z zatrzymanych kierowców, którzy prowadzili samochód na dwóch gazach, dodatkowo kierował autem wbrew zakazowi sądowemu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Komarnie. Mężczyzna był również poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego w celu odbycia kary więzienia za inne przestępstwa.

Podczas świąt policjanci drogowi w Jeleniej Górze pełnili wzmożone służby mające na celu zapewnienie płynności ruchu do miejscowości turystycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Ukarali 27 kierowców na przekroczenie dozwolonej prędkości na drodze Jelenia Góra – Szklarska Poręba oraz na drodze do Karpacza.

Ponadto fotoradar umieszczony na Jana Pawła II w Jeleniej Górze 27 grudnia 2009 roku tylko przez trzy godziny zarejestrował 30 kierowców, którzy przekroczyli prędkość na tym docinku drogi. Wkrótce zostaną o tym powiadomieni i ukarani mandatami.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie również interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Policja pomogła też czterem zamroczonym alkoholem mężczyznom, którzy nie mieli siły dojść tam, dokąd chcieli. Odwieziono ich do domu bądź do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ok 28-12-2009 13:02
To trzeba się cieszyć, ale nie chwalmy "dnia przed zachodem słońca" idzie sylwester i Nowy rok !!!
ebee 28-12-2009 15:58
Fotoradar przy Jana Pawła II zarejestrował 27 grudnia 30 przekroczeń przez 3 godziny................ 27 grudnia to.......niedziela Szkoła ma wolne Po estakadzie nikt nie chodzi Matex nieczynny Tesco - ruch znikomy.......... Owszem przepisów trzeba przestrzegać. Ale kto mi udowodni, że w Jeleniej Górze policja dba faktycznie o bezpieczeństwo, a nie urządza polowań na jeleni. Komu zagrażał samochód jadący w tym miejscu np. 70 km/ h ? Ten przykład pokazuje o co w tym wszystkim chodzi- niestety.
~jelgór 28-12-2009 19:02
4 pijaków za kółkiem tylko, co to za święta?
rymcycymcy 28-12-2009 21:24
| ebee | ...a Ty nadal upierdliwie próbujesz udowodnić, że białe jest białe :) Nie ma na drogach czegoś takiego jak prewencja. Prewencję to może robi Danusia w przedszkolach, a reszta to ...nawet nie polowanie na jelenie, bo polują ludzie z zasadami, to raczej kłusownictwo drogowe ...bez reguł, a nawet logiki :)
~ok 28-12-2009 22:44
do ebee i rymcycymcy , fotoradar stoi tam gdzie stoi i stać będzie : wszyscy wiemy gdzie są postawione maszty, czy to ma oznaczać że w niewielkim ??? ruchu świątecznym ma nie być zamontowane urządzenie rejestrujące: moje zdanie brzmi że ma być i nie tylko tam było zainstalowane tylko o pewnych rzeczach policja nie może mówić nawet komentować gdyż zdjęcia pokazują nieraz za dużo. A tak prawdę mówiąc prewencje na drogach to pokazujemy my kierowcy, gdy zobaczysz wypadek wówczas ściągasz nogę z gazu tylko dlaczego wtedy.
*piipi* 28-12-2009 23:38
..do - [~Ebee ..] .. jezeli nie odpowiada Tobie .. Policja,to pomódl się do *Archnioła Michała,który wygonił z Nieba zbuntowane Anioły.~Hi, ..ponoc spałował *je swoim mieczem ...
rymcycymcy 29-12-2009 0:25
22:44 | ~ok | ..a ja nie ściągam nogi z gazu jak zobaczę wypadek :) Zwalniają tylko tacy, którzy ulegli propagandzie, że to prędkość odpowiada za wypadki :)
rymcycymcy 29-12-2009 0:27
Piipi ..."spałować mieczem" ...to mnie rozbawiło niemiłosiernie ;))) ...brawo !
~ 29-12-2009 9:23
W imie Boga niektorzy panowie sie uchlali...z tej wielkiej radosci, ze Jezusek sie narodzil. Jakie to wzruszajace.I potem jeszcze awantury...tez z tej wielkiej, nieopisanej radosci, ze Chrystus sie nam narodzil.Zapomniano jeszcze napisac o sensacjach zoladkowych z obzarstwa (obzarli sie tez z owej wielkiej radosci) i interwencjach lekarskich, jakie masowo mialy w czysie swiat miejsce. I to wszystko w imie Pana i Radosci Nieopisanej.Jak mi tych ludzi szkoda!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group