Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3919
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto sportów walki!

Środa, 7 grudnia 2016, 23:56
Aktualizacja: Czwartek, 8 grudnia 2016, 1:20
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Święto sportów walki!
Fot. użyczone
W sobotę, 3 grudnia odbyła się Liga Kick–boxingu Dragon Sports dla dzieci i młodzieży. W imprezie udział wzięło ponad 100 fighterów z klubów: Armia Polkowice, Shidokan Wojcieszów, Kick–Fighter Zgorzelec, Wataha Ząbkowice Śląskie, Champion Wojcieszów, Centrum Sportów Walki "Hodana" Legnica, Malinowski Team Żary–Żagań oraz Shidokan Jelenia Góra.

W godzinach rannych ligę kick-boxingu rozpoczęli najmłodsi fighterzy w wieku od 4 do 14 lat z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe w formule kick-light. Dla większości był to pierwszy występ na ringu i przy tak licznej publiczności. Najwięcej emocji wzbudziły pojedynki 4-5-latków, którzy wzrostem dosięgali jedynie do drugiej liny ringu. Każdy z uczestników otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Trenerzy i współorganizatorzy otrzymali pamiątkowe upominki i podziękowania.

Naszych najmłodszych zawodników odwiedził Święty Mikołaj, który rozdał paczki i upominki dla wszystkich uczestników ligi kick-boxingu.

Kolejne imprezy z udziałem najmłodszych fighterów to:
10.12.2016 - Mistrzostwa Polski WFMC dla dzieci w Żaganiu
17.12.2016- – Srawnościowy Bieg Samuraja

W godzinach popołudniowych w formule K -1 Rules rywalizowali juniorzy oraz seniorzy. Dla niektórych zawodników był to pierwszy występ na ringu. Pojedynki toczyły się na zasadach K1 Rules (2 rundy x 2 min.). Dla trenerów wynik walk był mniej znaczący, chodziło głównie o sprawdzenie swoich zawodników pod kątem technicznym, kondycyjnym oraz odporności na stres. Taka konfrontacja pozwoliła na ocenienie swoich fighterów pod kątem dalszych startów w turniejach ogólnopolskich i zagranicznych. Dla zaawansowanych zawodników był to dobry sprawdzian przed zbliżającymi się zawodowymi galami i turniejami kick-boxingu. Odbyło się 36 walk. Po zakończeniu ligi sześciorundowy sparing stoczył Wojciech Wierzbicki z zawodnikami Shido-Team Jelenia Góra. Wierzbicki 14 stycznia na gali FEN 15 stoczy pojedynek o pas FEN w formule K-1 z Pawłem Biszczakiem.

W związku na duże zainteresowanie wydarzeniem, Klub Shidokan Jelenia Góra planuje zorganizowanie ponownie takiej imprezy już w marcu 2017 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group