Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6269
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Świetne Maksymilianki

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 15:49
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2018, 7:28
Autor: Paweł Guszała
Szklarska Poręba: Świetne Maksymilianki
Fot. Paweł Guszała
Święto Wojska Polskiego w Szklarskiej Porębie uczczono w inny sposób niż w Jeleniej Górze. Wczorajszy dzień (15.08.) wykorzystano na integrację lokalnej społeczności i zabawę, a wszystko za sprawą Festynu Maksymilianki.

Festyn Maksymilianki od 15 lat organizuje Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe ze Szklarskiej Poręby. Oczywiście nie sama, w przygotowania do tego wydarzenia angażuje się znaczna część lokalnej społeczności oraz organizacji.

- W tym roku ze względu na rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, wspólnie z Urzędem Miasta, placówkami oświatowymi chcieliśmy nadać temu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Stąd hasło: „Dla Niepodległej”. Wiele przedsięwzięć jest o tematyce patriotycznej, a naszymi gośćmi są wojska lądowe oraz służby straży granicznej – tłumaczy ks. Bogusław Sawaryn, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie.

Z tej okazji na festynie na mieszkańców i turystów Szklarskiej Poręby czekało mnóstwo atrakcji, min.: loteria fantowa, gry, konkursy, zabawy przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, akcje edukacyjne Nadleśnictw Szklarskiej Poręby i Lwówka Śląskiego, występy muzyczne na scenie oraz pokaz umiejętności funkcjonariuszy straży granicznej.

- Ta impreza ma na celu zjednoczyć naszych mieszkańców, stworzyć im warunki do wspólnej zabawy i pokazać wczasowiczom, że Szklarska Poręba potrafi się jednoczyć – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Oprócz tego w trakcie festynu odbyło się podsumowanie gry terenowej „Granica” organizowanej przez miejscowy MOKSiAL. Więcej na ten temat powiedziała nam dyrektor placówki Anita Kaczmarska.

- Od początku wakacji mieszkańcy i turyści uczestniczą w grze terenowej, która jest świetną zabawą i nostalgiczną podróżą po historii Szklarskiej Poręby. Wolność dały nam granice, nasze miasto jest miastem granicznym i te granice zdefiniowały losy oraz historię tego terenu. Zapraszamy, można jeszcze wziąć udział w zabawie i dojść do pięknych miejsc w Szklarskiej Porębie, znaleźć tam specjalne tabliczki, na których są kody QR. Gra terenowa „Granica” potrwa do końca wakacji.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.szklarskaporeba.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group