Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4652
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święcił się Trzeci Maja!

Czwartek, 3 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2007, 9:07
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Święcił się Trzeci Maja!
Fot. Krzysztof Knitter, Dudyński
Sztandary, poczty honorowe, musztra paradna, patriotyczne melodie i przemówienia – jeleniogórzanie uczcili 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na placu Ratuszowym zebrało się sporo mieszkańców miasta i turystów. Licznie stawili się samorządowcy z prezydentem Markiem Obrębalskim, jego zastępcą Jerzym Łużniakiem i szefem rady miasta Hubertem Papajem. Była obecna większość radnych, ale nie wszyscy stali w honorowym szeregu władz.

Uroczystości obserwował także biskup pomocniczy diecezji legnickiej ks. Stefan Regmunt w towarzystwie proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. prałata płk. Andrzeja Bokieja, który na tę okazję przywdział wojskowy mundur.

Święto Konstytucji 3 Maja uświetnił występ Orkiestry Dętej Filharmonii Dolnośląskiej w paradnych historycznych strojach i z instrumentami „odziedziczonymi” po zlikwidowanej kilka lat temu orkiestrze garnizonowej. Tradycyjnie zabrzmiał hymn narodowy i wiązanka melodii patriotycznych jako podkład pod musztrę paradną.
Różne organizacje reprezentowane były przez honorowe poczty sztandarowe.

Po pierwszej oficjalnej części, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. bp Regmunt przewodniczył koncelebrowanej mszy w intencji Ojczyzny. W ławach świątyni zasiedli wierni i wspomniani już samorządowcy.

Spodziewanego przełomu w sposobie uczczenia majowego święta nie było. – Tak samo pompatycznie jak zawsze. Frekwencję uratowała głównie pogoda.

Podobne sztampowe akademie z okazji trzeciomajowego święta odbyły się w poniedziałek w większości jeleniogórskich szkół.
W piątek zaczynają się matury i młodsi uczniowie placówek oświaty, w których będzie przeprowadzany egzamin dojrzałości dla trzecioklasistów, mają wolne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
441
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
59%
Nie mam zdania
10%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Kolizja w Radomierzu
 
Ciekawe miejsca
Wznowienie badań archeologicznych na zamku w Bolkowie
 
Aktualności
Sudecka – z serca miasta w góry
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group