Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5952
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Światowy Dzień Ziemi 2015 w “Siódemce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:32
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2015, 16:09
Autor: Manu
Fot. BM
W minioną środę (22.04.2015) uczniowie jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza włączyli się w obchody tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. Nie tylko przeprowadzili na terenie szkoły i w pobliskich parkach akcję sprzątania, ale także pisali “listy dla Ziemi” oraz zorganizowali happening “Ziemia w naszych rękach”.

- Tego dnia przeprowadzone zostały akcje, które miały na celu rozszerzanie świadomości ekologicznej, propagowanie dbałości o środowisko naturalne poprzez segregowanie odpadów i nabieranie dobrych nawyków w społeczeństwie – mówi Bogusława Kapelarz, wicedyrektor SP nr 7.

Happening “Ziemia w naszych rękach” rozpoczął się zbiórką pod szkołą. Uczniowie klas I-III z transparentami wędrowali ulicą Sudecką. - Nie bądź jednorazowy! Las to nie kosz na śmieci, “Ogarnij się” i nie wyrzucaj tam swoich śmieci! Świat sam nie da rady, segregujmy więc odpady! Czysty las, to czysty świat, który otacza nas! - wykrzykiwały dzieci z “Siódemki”.

- Dzień Ziemi to wspaniała okazja, aby wspólnie zrobić coś pożytecznego dla środowiska naturalnego. Nasi uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie się do akcji propagującej segregowanie odpadów – mówi Magdalena Drobna, wychowawca klasy I A.

Podczas przemarszu uczniowie rozdawali ulotki, które wcześniej własnoręcznie przygotowali. Zachęcali do segregacji odpadów. Na niesionych transparentach przechodnie mogli wyczytać takie hasła jak: “Chcemy czystej Ziemi” czy “I Love You Ziemia”.

Wśród różnego rodzaju inicjatyw znalazło się między innymi pisanie przez uczniów “listów dla Ziemi”, których adresatami są dorośli. Wszystko to w ramach inicjatywy zorganizowanej przez bielską fundację ekologiczną Arka. − Najpierw dzieci biorą udział w specjalnych lekcjach, poświęconych tej problematyce, a później listownie apelują do dorosłych, by lepiej chronili środowisko i “byli eko”. Chcą w ten sposób nakłonić ich do działań proekologicznych - wyjaśnia Magdalena Kołyszko-Wilk, koordynator projektu.

Tematem przewodnim listów jest zmniejszenie ilości śmieci i ograniczenie konsumpcji. - Po napisaniu listów dzieci przekazują je dorosłym (rodzicom lub dziadkom) i razem podejmują się prostych działań ekologicznych, których opisy przesyłają do fundacji. W ten sposób dzieci edukują dorosłych, a akcja dociera do kolejnych uczestników – tłumaczy Magdalena Kołyszko-Wilk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~NSZ 23-04-2015 22:46
Dajcie sobie spokój z ekologią, jakaś banda eko-faszystów bije kabzę na naiwności ludzi, ludzie nie ma żadnego globalnego ocieplenia, twardogłowi was oskubują z podatków i jeszcze demo...lizują dzieci, czy państwo sobie wyobrażają, że 150 lat temu cały przemysł opierał się na węglu - maszyny były napędzane parą wodną i nic złego się nie działo. Natomiast czystość miast-mówiąc inaczej umiejętność posprzątania po sobie śmieci i wyniesienia ich na odpowiednie miejsce to kwestia kultury osobistej - jak ktoś rzuca worek ze śmieciami do rowu, lasu czy na drogę to jest zwykłym nieoskrobanym, prostym chamem i tyle.
~NSZ 23-04-2015 22:48
C.D. Oczywiście rozumiem zaangażowanie nauczycieli, bo do kolejnego stażu też coś trzeba wpisać, a impreza pod tytułem "dzień wiosny", "dzień ziemi" itp... To dobry materiał do awansu, ewentualnie wypełnienia obowiązku tzw. godzin karcianych - "Halówek".
~de_de 24-04-2015 4:15
Zgoda NZS.do ludzi normalnych nie trzeba apelowac,a do d...li żadne apele nie dotrą.d...li należy eliminować!a poza tym lewactwo w ekowrzaskach znalazło sobie potężne źródła dochodów!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group