Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5548
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Światowy Dzień Ziemi 2015 w “Siódemce”

Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:32
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2015, 16:09
Autor: Manu
Jelenia Góra: Światowy Dzień Ziemi 2015 w “Siódemce”
Fot. BM
W minioną środę (22.04.2015) uczniowie jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza włączyli się w obchody tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. Nie tylko przeprowadzili na terenie szkoły i w pobliskich parkach akcję sprzątania, ale także pisali “listy dla Ziemi” oraz zorganizowali happening “Ziemia w naszych rękach”.

- Tego dnia przeprowadzone zostały akcje, które miały na celu rozszerzanie świadomości ekologicznej, propagowanie dbałości o środowisko naturalne poprzez segregowanie odpadów i nabieranie dobrych nawyków w społeczeństwie – mówi Bogusława Kapelarz, wicedyrektor SP nr 7.

Happening “Ziemia w naszych rękach” rozpoczął się zbiórką pod szkołą. Uczniowie klas I-III z transparentami wędrowali ulicą Sudecką. - Nie bądź jednorazowy! Las to nie kosz na śmieci, “Ogarnij się” i nie wyrzucaj tam swoich śmieci! Świat sam nie da rady, segregujmy więc odpady! Czysty las, to czysty świat, który otacza nas! - wykrzykiwały dzieci z “Siódemki”.

- Dzień Ziemi to wspaniała okazja, aby wspólnie zrobić coś pożytecznego dla środowiska naturalnego. Nasi uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie się do akcji propagującej segregowanie odpadów – mówi Magdalena Drobna, wychowawca klasy I A.

Podczas przemarszu uczniowie rozdawali ulotki, które wcześniej własnoręcznie przygotowali. Zachęcali do segregacji odpadów. Na niesionych transparentach przechodnie mogli wyczytać takie hasła jak: “Chcemy czystej Ziemi” czy “I Love You Ziemia”.

Wśród różnego rodzaju inicjatyw znalazło się między innymi pisanie przez uczniów “listów dla Ziemi”, których adresatami są dorośli. Wszystko to w ramach inicjatywy zorganizowanej przez bielską fundację ekologiczną Arka. − Najpierw dzieci biorą udział w specjalnych lekcjach, poświęconych tej problematyce, a później listownie apelują do dorosłych, by lepiej chronili środowisko i “byli eko”. Chcą w ten sposób nakłonić ich do działań proekologicznych - wyjaśnia Magdalena Kołyszko-Wilk, koordynator projektu.

Tematem przewodnim listów jest zmniejszenie ilości śmieci i ograniczenie konsumpcji. - Po napisaniu listów dzieci przekazują je dorosłym (rodzicom lub dziadkom) i razem podejmują się prostych działań ekologicznych, których opisy przesyłają do fundacji. W ten sposób dzieci edukują dorosłych, a akcja dociera do kolejnych uczestników – tłumaczy Magdalena Kołyszko-Wilk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group