Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 7 kwietnia
Imieniny: Donata, Jana
Czytających: 14466
Zalogowanych: 67
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Światowa czołówka na zawodach im. Zdzisława Dudzika

Środa, 26 maja 2010, 13:21
Aktualizacja: Czwartek, 27 maja 2010, 9:15
Autor: arec
Jelenia Góra: Światowa czołówka na zawodach im. Zdzisława Dudzika
Fot. Archiwum
Czołówka światowego lotnictwa przyjechała do Jeleniej Góry na XXX Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika. Pojawili się m.in. aktualny Mistrz Świata w lataniu precyzyjnym Krzysztof Wieczorek, Wicemistrz Świata w tej samej konkurencji Janusz Darocha oraz aktualny Mistrz Świata w lądowaniu precyzyjnym Michał Wieczorek.

Janusz Darocha i Krzysztof Wieczorek to najbardziej utytułowani zawodnicy Mistrzostw Świata. Oprócz nich do Jeleniej Góry przyjechali pozostali zawodnicy Kadry Narodowej. Lotnicy już teraz trenują na lotnisku, a w piątek zobaczymy ich starty w zawodach im. Zdzisława Dudzika.

Od godziny 11 na lotnisku przy ul Łomnickiej będą się odbywały konkurencje nawigacyjne, a o 18.30 rozpocznie się najbardziej widowiskowa część zawodów, czyli konkurencje lądowań. – Zapraszamy wszystkich, ponieważ jest to niesamowite zjawisko, gdzie samoloty na bardzo małej prędkości muszą przyziemić w szczegółowo określonym miejscu. Podczas tych lądowań naprawdę widać kunszt i mistrzostwo tych pilotów. Wśród tych osób, które będą startowały, jest co najmniej dziesięciu Mistrzów Świata i Europy – powiedział Jelonce Jacek Musiał.

Punkty zdobyte w stolicy Karkonoszy będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Impreza ma ogromne znaczenie dla miasta bowiem Aeroklub Jeleniogórski otrzymał promesę na organizację Mistrzostw Świata w 2012 roku. Zawody im. Zdzisława Dudzika będą zatem znakomitą okazją do pokazania się z dobrej strony organizacyjnej.

Poniżej podajemy program zawodów.

Piątek:
11.00 Początek konkurencji nawigacyjnej – oblot I
13.00 Początek konkurencji nawigacyjnej – oblot II
15.00 Początek konkurencji nawigacyjnej – oblot III
16.50 Koniec konkurencji nawigacyjnej , rozłożenie pasa lądowań
17.30 Wyniki konkurencji nawigacyjnej, odprawa przed konkurencją lądowań
18.30 Początek konkurencji lądowań
20.00 Wyniki konkurencji lądowań

Sobota:
11.00 Początek konkurencji nawigacyjnej – oblot I
13.00 Początek konkurencji nawigacyjnej – oblot II
15.00 Początek konkurencji nawigacyjnej – oblot III
16.50 Koniec konkurencji nawigacyjnej
17.30 Wyniki konkurencji nawigacyjnej
20.00 Uroczyste zakończenie zawodów

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
425
Brawura kierowców
60%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
33%
Kiepski stan naszych dróg
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kotlina Jeleniogórska w czołówce majówkowych propozycji
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Kolorowe Jeziorka bezpieczniejsze dla turystów
 
Aktualności
Życzenia od posła Roberta Kropiwnickiego
 
112
Zderzenie koło sądu
 
Aktualności
Miejska Droga Krzyżowa w sercu Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group